ХУІЗІТ випускають лімітовану колекцію футболок у підтримку прав жінок

від | Лют 17, 2020 | FITTING ROOM, Треба брати

Український бренд гендерно-нейтрального одягу Who is it? / ХУІЗІТ у колаборації з Saatchi & Saatchi Ukraine анонсували вихід лімітованої колекції футболок на підтримку шахової судді з Ірану — Шохре Байат.

Знімок, який спричинив обурення


На території Ірану жінки зобов’язані покривати голову, у випадку недотримання цієї вимоги настає адміністративна або дисциплінарна відповідальність. Під час Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Шанхаї на одному із знімків Шохре Байат була показана у ракурсі, з якого головне вбрання непомітне. Хоча на іншому фото цього ж моменту видно її голову під шарфом.
Перший знімок спричинив обурення іранців та цькування у місцевих ЗМІ, адже поява жінки з непокритою головою на публіці — неприйнятна поведінка за суспільними нормами країни. Після цього судді не залишалось нічого, окрім продовжити виконувати свою роботу вже без хіджаба. Тепер Шохре не може повернутися на Батьківщину, так як її можуть арештувати і ніхто не гарантує її безпеку.

“Для світової спільноти — це нонсенс, що у 2020 році безпека жінки залежить від її одягу та дотримання “суспільних норм”. Жінка — не пішак на шахівниці. Вона – не безправна і безпорадна. Пішак — може побити й короля! Цей меседж має привернути увагу спільноти до й досі обмежених прав мільйонів жінок у деяких регіонах світу. Бо кожен, хто виступає проти системи — пішак. У хустці він чи ні”,  – говорять креативники. 
Усі, хто хоче долучитися до акції підтримки Шохре Байат — можуть замовити брендову футболку “Who is it? / ХУІЗИТ”, на якій літера “і” замінена на образ пішака із прорізом, що є метафорою хіджабу.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!