Ти не сама: браслети підтримки для жінок, які постраждали від домашнього насильства

від | Гру 3, 2019 | Фемінізм

Час читання: ( Кількість слів: )

Якщо жінка зазнає домашнього насильства, одна з опцій допомоги — тимчасове перебування у притулку.  Наразі в Україні працює 9 притулків, створених за підтримки UNFPA.  У притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства, можна перебувати до трьох, в окремих випадках до шести місяців. Жінки можуть проживати тут із дітьми. В установі надають допомогу психолога та соціального працівника, за потреби — юриста. 

Допомога донорів не може бути постійною, тому створення та утримання притулків переходить у зону відповідальності місцевої влади. Частина вже отримала фінансування з місцевих бюджетів — зокрема, у Харкові, Кривому Розі, Одесі, Бердянську, Вінницькій області. 
За міжнародними стандартами, на кожні 10 тисяч населення має бути одне місце в притулку для постраждалих від домашнього насильства. 

Крім фізичної безпеки, надзвичайно важливі солідарність та емоційна підтримка. До свят команда Фонду народонаселення ООН в Україні та Dari Jewelry створили особливий браслет підтримки: коли ви купуєте один, другий відправляється жінці у притулку для осіб, що зазнали домашнього насильства.

Даша Чернікова розробила два дизайни браслетів підтримки: «Знак турботи» з серцем та лаконічний варіант із написом «Ти — щастя». Кожен браслет виготовляється вручну і може бути виконаний у сріблі, білому, жовтому та червоному золоті. А до прикраси, що поїде у притулок, додається листівка зі словами підтримки для її власниці.

«Розірвати коло насильства — дуже важливо. Та не менш важливо створювати кола тепла та підтримки. Жінки, які тимчасово перебувають у притулках, могли б бути нашими сестрами чи подругами. І саме як для сестер чи подруг ми створюємо цей зв’язок підтримки, щоб сказати: ти не сама, ти зможеш», — розповідають організатори акції. 

Браслет «Ти — щастя» (1500 гривень)

Браслет «Знак турботи» (1300 гривень)
 
 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!