Центр зайнятості Вільних людей запустив флешмоб #НеЗручнаСпівбесіда у соцмережах в рамках проекту RIZNA. Ініціатори закликають жінок поділитися історіями, пов’язаними із незручними запитаннями або з відкритою дискримінацією під час інтерв’ю. 

У багатьох жінок були співбесіди, під час яких наявність дітей, чоловіка, зовнішній вигляд та інші особисті речі ставали для роботодавця цікавішими за професійні вміння та досвід.

RIZNA запустили флешмоб #НеЗручнаСпівбесіда
Історії жінок, які підтримали ініціативу:
Евеліна Левицька: «Коли синові виповнилося 6, через окупацію Криму я втратила роботу і більше в Україні її не знайшла. Мені постійно відмовляли через те, що в мене маленька дитина. Зараз я живу в країні, де за такі питання можна потрапити до суду. І маю більше професійних досягнень, ніж мої бездітні колеги».
Лідія Продіус: «В одній компанії мене запитали, чи не планую я найближчих років 5 виходити у декрет, так як менеджер по комунікаціям повинен створити стратегічний план і, звісно, його реалізувати. На мою відповідь «НІ», продовжувались запитання відносно стосунків та заміжжя, замість запитань про мій професійний досвід».
Юлія Чероки: «На моїй першій в житті співбесіді рекрутерка питала, чи я заміжня, коли збираюся заміж та коли збираюся народжувати. Тоді я ще не розуміла, який зв’язок між цими запитаннями і моєю омріяною вакансією менеджера в банку. На завершення співбесіди рекрутерка сказала, що на вакансію подався хлопець, а він очевидно є більш надійною кандидатурою».
Ірина Коваль: «Кілька років тому, на співбесіді з власником відомої української компанії мене запитали, чи готова я відмовитись від свого стилю одягу. На співбесіду я прийшла в діловому костюмі та туфлях. Мені делікатно пояснили, що в компанії всі жінки, незалежно від віку чи професії, зобов’язані вдягати в офіс спідниці й туфлі на підборах.
Тоді я набралась сміливості й відповіла, що в цілому я не маю нічого проти спідниць і підборів, але якщо це важливіше за мої професійні здібності, то, мабуть, нам не по дорозі. За цим слідувала важка і тривала пауза, після чого ми перейшли до інших запитань. Співбесіду я пройшла, і цим реченням я виборола право одягати на роботу штани та взуття на низькому.
Всі ж інші жінки продовжували приносити в офіс туфлі на неймовірного розміру підборах, які вони взували щоранку, перед тим як розпочати робочий день. Пізніше я поцікавилася до чого всі ці обмеження. Виявилося, власникам компанії просто приємно бачити навколо себе жінок у спідницях».
Щоб підтримати флешмоб і привернути увагу інших до проблеми, діліться власною історією #НеЗручнаСпівбесіда на своїй сторінці у соцмережах.