Що робити на Kyiv Art Week 2019

від | Тра 20, 2019 | Новини

Kyiv Art Week, або український тиждень сучасного мистецтва, вже традиційно наймасштабніша та найочікуваніша культурна подія весни. Цього року фестиваль проводитимуть у столиці від 20 до 26 травня. Зібрали найцікавіші виставки та перформанси, які точно варто відвідати.
 

Виставка Маріанни Холленштайн

Київська виставка художниці поєднує кілька робіт та циклів, квінтесенцією котрих стає перформанс «Поміж рядків», демонстрований у Франції, Німеччині та інших країнах.
У його основі – листи німецько-американської філософині єврейського походження Ганни Арендт до її вчителя та коханця Мартіна Гайдеґґера, який, прийнявши та легітимізувавши у своїх творах нацизм, перетворився на ідеологічного ворога. 
 

«Усе, що я роблю, пов’язане з людьми та суспільством, з живою духовною та політичною конституцією мого оточення», – підкреслює Холленштайн. Звідси – звернення до трагедії Голокосту, усвідомлення якої є наріжним каменем сучасної культури та цивілізації Європи, колиски гуманістичного світогляду, що породила й найпотворніше його збочення.

Відкриття: 25 травня
Місце: Set, Independent Art Space
Адреса: Київ, вул. Ярославів Вал, 14а
Графік роботи: 12:00 – 21:00.
 

Footnote 11: Володимирський Ринок

Головний корпус Володимирського ринку у Києві (1968 р.) – один із ринків споживчих товарів, побудованих у всій Україні від 1960-х років, у рамках процесу перебудови торгівлі в СРСР.
Протягом Kyiv Art Week в будівлі під час звичайного робочого часу відбуватимуться виставка й серія лекцій, які поставлять та проаналізують питання, як суспільство організує торгівлю та як торгівля реорганізує суспільство.
Footnote 11 зосереджує увагу на неймовірній архітектурі будівлі та її торговій діяльності. Ззовні втручання української групи SaveKyivModernism передбачає видалення банерів, які багато років покривали та затуляли будівлю.

Лекції:
22 травня, 17:00 Олексій Биков, “Модернізм у радянській архітектурі”
24 травня, 17:00 Євгенія Губкіна, Кирил Ліпатов, “Функціонал критих ринків у радянській та пострадянській Україні”
26 травня, 17:00 Олександр Бурлака, Ганна Циба, “Житній ринок як виставковий простір”
Відкриття: 20 травня
Місце: Володимирський ринок
Адреса: Київ, вул. Антоновича, 115
Графік роботи: 7:00 – 19:00
 

«Герілья». Виставка Валентини Засуцької та Сергія Кадуліна

Учасники проекту вступають у діалог із глядачем у рамках теми фестивалю «Це не змагання». Як створювати революції без революцій? Усі члени «вогняної групи», а це фотохудожники Сергій Кадулін, VarrIng та живописець Валентина Засуцька, зброєю обрали візуальне мистецтво.

Сергій Кадулін: «Природа, що нас оточує, – це приклад для людей, адже ми нерозривно з нею пов’язані, і всі вийшли з цього джерела. У неї революції трапляються дуже рідко, а більшість змін – малі за масштабом. Але це не заважає природі успішно саморегулюватися, знаходити баланс і можливості для розвитку, нехай не без елементів боротьби».

Відкриття: 21 травня
Місце: Spivakovska ART:EGO gallery
Адреса: Київ, вул. Саксаганського, 59б
Графік роботи: 11:00 – 19:00
 

Перформанс Slow Dance Debate

Т’єррі Джоффре, відомий також як Полковник, – французький художник, який мешкає в Копенгагені. Його творчість конфронтує із актуальними соціально-політичними питаннями та глобальними кризами нашого часу.
Один із кількох форматів, які винайшов Джоффре, – повільні дискусії. Цей особливий формат мистецтва був представлений у міжнародних музеях, таких як MoMA Ps1, а також у публічних просторах.

Суть перформансу полягає в тому, що учасники залучаються до обговорення надзвичайних ситуацій під час повільного танцю. Художник реалізує перформанс на стенді галереї Sabsay на відкритті Kyiv Art Fair 2019.
Дата: 23 травня
Місце: Комплекс «Торонто-Київ»
Адреса: вул. Велика Васильківська, 100
Час: 19:30

 

“Гуртобус” на Kyiv Art Week

Від 23 до 26 травня гості Kyiv Art Week зможуть відвідати експериментальний простір “Гуртобус” (Community Culture Bus).
“Гуртобус” — це мобільний культурний хаб, створений на базі рейсового автобуса. Він буде подорожувати Україною, популяризувати сучасне мистецтво та культуру, підтримувати локальні культурні ініціативи в малих містах та селах.
На Kyiv Art Week відбудеться перша публічна презентація проекту. Протягом усіх днів ярмарку в “Гуртобусі” проведуть низку подій, серед яких майстер-класи, лекції, презентації, показ фільму та виступи електронних музикантів.

Місце: Комплекс «Торонто-Київ»
Адреса: вул. Велика Васильківська, 100
Дата: 26 травня
11:00–13:00 – лекція на тему «Фемінізм і гендерна рівність на щодень» від проекту «Гендер в деталях». Лекторка: Дарина Мізіна
14:00–15:30 – майстер-клас гри на глюкофоні від музичної школи «Звучим Вместе»
15:30–17:15 – майстер-клас “Відкритої майстерні шовкографії”
17:00–19:00 – live music
19:30–21:00 – показ фільму «Капітан Фантастік» від ArtHouse Traffic
 

Світловий перформанс «Мультикутник» групи “Артзебс”

Аудіовізуальний світловий перформанс із технологіею мапінгу, комп’ютерної анімації та дигитального живопису від художників групи “Артзебс” (Володимир Гуліч, Настя Лойко, Vj Yarkus) про весь білий світ – поєднання різних думок, форм, поглядів задля гармонійного співіснування та розвитку.

Дата: 23 травня
Місце: Костел святого Миколая
Адреса: Київ, вул. Велика Васильківська, 75
Час: 22:00 – 22:30

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!