Це тобі Африка

від | 13.11.2017 | Дівчина говорить, Подорожі

Час читання: ( Кількість слів: )

ЇХАТИ
Це тобі Африка
Африка набагато ближче, ніж здається, особливо після цьогорічного скасування віз до ПАР для українців. Південно-Африканська Республіка – мабуть, найкращий варіант, з якого можна починати знайомство з цим безмежним та бурхливим континентом.

ПАР – єдина африканська країна, що має доволі високий рівень розвитку та навіть входить до Великої двадцятки G20. Це миттєво відображається на загальних умовах та цінах – вони не гірші та не нижчі за європейські.

Типові кольорові будиночки, де традиційно мешкало мультинаціональне ком’юніті в Кейптауні. Зараз в центрі залишилося лише декілька з них як історичні пам’ятки.
Фото Леся Мазанік
Краєвиди Кейптауна та оригінальна стоянка для велосипедів.
Фото Леся Мазанік
Вид із вікна на місто Кейптаун та Столову гору.
Фото Леся Мазанік

Маршрут через Йоганнесбург одразу було відкинуто через особливості та хаотичність цього найбільшого міста ПАР (бачили “9 район” та “Робота Чапі”, які знімалися в Йобурзі, як називають його місцеві?). Хотілося природи, і обравши між сафарі та океаном, попрямували до див, красот та нескінченних пляжів навколо найпівденнішої точки Африки – мису Доброї Надії. Подивитися місто Кейптаун, що ховається за Столовою горою, відвідати винний регіон Стелленбош, проїхатися відомою трасою світу вздовж узбережжя Гарден роуд та віддати шану одразу обидвам океанам – холодному Атлантичному та більш лагідному Індійському, що готовий прийняти ваше тіло в свої тепліші обійми.

Щоб побачити одразу все місто, навколишній пейзаж та (за гарної погоди) мис Доброї Надії, туристи (праворуч) стоять у довжелезній черзі на підйомник до Столової гори. Лайвхак – купуйте квитки заздалегідь в інтернеті, це прискорить процес.
Фото Леся Мазанік
Столова гора – одна з основних туристичних локацій міста, але милуватися нею не менш захопливо знизу – особливо, коли велика хмара насувається на вершину та відпочиває, лежачи там.
Фото Леся Мазанік

Кейптаун – місто доволі хіпстерське: за кількістю кав’ярень, кафе, малого бізнесу та креативу, що лізе звідусіль, дуже схоже на атмосферу Києва, але більш насичене та по-африканськи енергійне. Розвивається дуже стрімко, здається, що всі щось роблять та започатковують.

Оглядове колесо на набережній Кейптауна – у цьому районі сконцентровані розваги, ресторани та шопінг для заможних верств населення та туристів.
Фото Леся Мазанік
Кейптаунці відпочивають в одному з парків у центрі міста.
Фото Леся Мазанік
Колоніальний спадок – численні маєтки, де тепер розташовані музеї чи державні інституції. Праворуч – вид на Столову гору з набережної Вікторії та Альфреда (V & A Waterfront).
Фото Леся Мазанік
Нічне життя в Кейптауні вирує – через місто проходить вулиця з пабами, барами та клубами, де можна насолоджуватися спілкуванням, напоями, їжею та розвагами до ранку. Загалом у місті почуваєшся безпечно навіть уночі.
Фото Леся Мазанік
Африканський довгобуд – через місто тягнули естакаду, але щось не розрахували, й будівництво довелося заморозити. Міст, що уривається посередині, тепер височить над Кейптауном як пам’ятка недбалості. Праворуч – платформа для морських котиків серед житлових будинків (до речі, дорогих).
Фото Леся Мазанік

Завдяки майстерності місцевого населення тут особливий арт та дизайн у всьому – від вуличних ринків до модних концепт-шопів. Незвичні вироби, вигадані на порожньому місці, вражають: чи то листівки та усілякі штуки з використаних чайних пакетиків, які роблять у бідних районах, чи то магніти та скульптури з ношених в’єтнамок. До заможної ПАР стікаються мігранти з цілого континенту та несуть культуру свого народу, особистий заряд. Майстри поєднують народне мистецтво, африканську винахідливість із новаторськими ідеями – результат приголомшує. А заради “високого арту” завітайте до місцевого музею сучасного мистецтва – розчаровані не залишитесь.

Бронетранспортер, обшитий бісером – найулюбленішим матеріалом для рукоділля в Африці, – на вході до музею сучасного мистецтва.
Фото Леся Мазанік
Портрети на шкірі імпали та космічне переосмислення прибулих – численних мігрантів, які постійно переміщуються африканською землею в пошуках мирного життя.
Фото Леся Мазанік
Ці картини зроблені зі старих газет.
Фото Леся Мазанік
“М’ясники” – приголомшлива скульптурна композиція південно-африканської художниці Джейн Александер. І знову бісер – картини праворуч.
Фото Леся Мазанік
В’язана піхва, куди можна залізти, згорнутися у позі ембріону та нарешті відпочити від життєвої метушні.
Фото Леся Мазанік
Винахідливість, креативність та енергетика африканців закохають у себе з першого погляду – яскрава феєрія вражень охоплює, щойно торкнешся поверхні цього континенту.

Кейптаун – місто унікальне, бо здебільшого його обличчя формує сама природа. Крім океану навколо багато парків та заповідників, де живуть деякі дикі тварини. Під Столовою горою розкинувся розкішний ботанічний сад, а за містом багато бухт та пляжів. У країні активно розвивається кіноіндустрія та відеопродакшен, тому на локаціях навколо Кейптауна часто можна зустріти знімальні групи: роблять і кіно, і рекламу, і кліпи на замовлення з усього світу.

Кейптаун – місто невелике та складається з численних прибережних районів, де з видом на океан мешкають заможні люди, та величезних тауншипів, де замкнуте бідне населення.
Фото Леся Мазанік
Навколо міста дивовижні краєвиди.
Фото Леся Мазанік
Місцеві продають свої вироби просто неба на вулицях у центрі міста і в заможних прибережних районах Кейптауна.
Фото Леся Мазанік
Пляжі навколо Кейптауна – до центра міста лише 30 хвилин автобусом. Якщо, звісно, не застрягнете у заторі.
Фото Леся Мазанік
Прибулі та місцеві переважно оселяються в тауншипах – це великі поселення навколо міста, збиті з фанери, листів металу та шиферу.
Тауншипи – поселення-сателіти, що розкидані навколо Кейптауна. В одному з найбільших під основним містом мешкає понад 2 млн людей. Для охочих є спеціальні екскурсії – наприклад, в поселення Імецаму Йєту (верхнє фото), де місцева громада виробляє сувеніри з використаних чайних пакетиків.
Фото Леся Мазанік
Африка народила зовсім невідомі переживання та емоції в розумінні проблеми расизму. Апартеїд скасували лише у 90-х, але розмежування серед білого та чорного населення досі існує, і особливо це відчутно у туристичних місцях. Ситуація, як сказала місцева дівчина-гайд, поволі змінюється, і тепер гроші важливіші за колір шкіри. Але, що не кажи, в нескінченних тауншипах у незадовільних умовах мешкають мільйони людей, і ми всі знаємо, якого кольору їхня шкіра.

Разючий контраст із тауншипами становить Стелленбош – місцевість за 50 км від Кейптауна, де в долинах серед зелених килимів виноградників розкидані виноробні, колись започатковані французами. Можна заїхати в декілька з них випити відмінного південно-африканського вина та подивитися на розкішні бутік-готелі та ресторани, що досі несуть непереборний дух  колоніальних часів.

Всередині країни відкриваються справжні африканські краєвиди. Додайте місцевого вина, і ваш роман із Африкою триватиме усе життя.
Фото Леся Мазанік
Стелленбош – маленьке, але дуже заможне місто.
Фото Леся Мазанік
Крім гарних та унікальних (як пінотаж) вин, у ПАР виробляють якісні міцні напої – джин, грапу. Варять смачне пиво та інші розради для мандрівників.
Фото Леся Мазанік

Гарден роуд – маршрут уздовж західного узбережжя Південної Африки. Вважається однією з найкрасивіших доріг у світі. Очікування справджуються – захід сонця, скелі та океан неймовірні, і зупинки за кожним наступним рогом вам гарантовані.

Наглядач – людина, що слідкує за акулами. У разі наближення хижаків він повідомляє про це прибережним службам та рятівникам на пляжах.
Фото Леся Мазанік
Популярна розвага в ПАР – занурення у клітці з акулами.
Фото Леся Мазанік

Приблизно за дві години захопливої подорожі від Кейптауна розташований головний атракціон західного узбережжя – мис Доброї Надії. Туди можна поїхати самотужки на орендованій машині, але веселіше та цікавіше – у складі невеличкої групи з місцевим гідом, який розкаже і покаже багато чого, схованого від очей сторонніх. Крім того, не доведеться стояти в черзі на в’їзд до заповідника.

Пляжі – окрема історія. Їх стільки й вони такі красиві, що легко заблукати у безлюдді; знайти свій персональний куточок і провести там багато годин у постійному гуркоті океану. Головне – не забувати, хоч Атлантика холодна для купання, африканське сонце по-справжньому гаряче і гарантує серйозні опіки, якщо не вдатися до захисних заходів.

Кожен пляж – окремий всесвіт.
Фото Леся Мазанік
Китовий шлях – маршрут вздовж узбережжя, звідки в сезон можна спостерігати за міграцією китів навіть із суходолу.
Фото Леся Мазанік
Типовий приватний котедж, який можна орендувати в маленьких поселеннях вздовж узбережжя.
Фото Леся Мазанік

FAQ подорожі:

  • Переліт до Кейптауна можна знайти за $800-900 – через Стамбул з Києва найпряміший шлях.

  • В обороті ПАР – ранд, курс якого до долара становить 13:1. Дуже зручно для українців – ціни в рандах потрібно множити на два і вийде в гривнях.

  • Непоганий готель із бюджетом 50 доларів США за ніч підібрати не є проблемою. Booking.com працює і в Африці. Поза містом здаються приватні садиби та котеджі – все, як у наших Карпатах.

  • Авто на прокат – від 30-40 доларів на день. Лівосторонній рух, виявляється, не така вже перешкода, адже дороги там гарні й загалом порожні.

  • Середня ціна страви в ресторані – від 3-5 доларів, на двох можна поїсти і за десятку. Пиво чи пляшка місцевого вина – від 2 доларів, кава в центрі – 1,5-2 долара, пляшка води в супермаркеті – від 50 центів.

  • Англійська і нідерландська – основні мови в країні, а також в ходу десятки африканських діалектів. У будь-якому випадку незрозумілими ви не залишитеся.

  • Навіть якщо не відвідувати сафарі, диких звірів можна зустріти під час подорожі країною – це доволі агресивні мавпи, страуси, морські котики, пінгвіни, імпали та багато незвичних і рідкісних птахів.

Птахи, пінгвіни, навіть мавпи – безкоштовний додаток до пляжів та рівнин Південної Африки.
Фото Леся Мазанік
ПАР – сільськогосподарська країна, і це відчутно, коли мандруєш її рівнинами. Багато сіл виглядають як звичайні європейські – це спадок нідерландського колоніалізму.
Фото Леся Мазанік
Навколо багато зелені – це так званий буш, дуже міцний та щільний чагарник.
Фото Леся Мазанік
Все, що кажуть про ПАР – правда. Красоти та місцевий колорит, вино та культурні враження зробили цю подорож “намбер ван” серед понад 35 інших країн, що пощастило відвідати. Залишилися ще легендарні сафарі серед звірів та дикої природи в національних парках в глибині країни. Туди їдуть на декілька днів та ночують посеред бушу в традиційних польових таборах. Є в ПАР також інша перлина океану (цього разу теплого) – місто Дурбан, відоме пляжним відпочинком. Так що маршрутів у Південній Африці вистачить ще на декілька мандрівок.
Захід сонця та краєвиди навколо невеличкого приморського поселення, де можна зупинитися на декілька діб під час подорожі країною.
Фото Леся Мазанік
Африканська земля – вигляд згори на підльоті до Кейптауна.
Фото Леся Мазанік

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить

Читайте також