ПАР – єдина африканська країна, що має доволі високий рівень розвитку та навіть входить до Великої двадцятки G20. Це миттєво відображається на загальних умовах та цінах – вони не гірші та не нижчі за європейські.


Маршрут через Йоганнесбург одразу було відкинуто через особливості та хаотичність цього найбільшого міста ПАР (бачили “9 район” та “Робота Чапі”, які знімалися в Йобурзі, як називають його місцеві?). Хотілося природи, і обравши між сафарі та океаном, попрямували до див, красот та нескінченних пляжів навколо найпівденнішої точки Африки – мису Доброї Надії. Подивитися місто Кейптаун, що ховається за Столовою горою, відвідати винний регіон Стелленбош, проїхатися відомою трасою світу вздовж узбережжя Гарден роуд та віддати шану одразу обидвам океанам – холодному Атлантичному та більш лагідному Індійському, що готовий прийняти ваше тіло в свої тепліші обійми.

Кейптаун – місто доволі хіпстерське: за кількістю кав’ярень, кафе, малого бізнесу та креативу, що лізе звідусіль, дуже схоже на атмосферу Києва, але більш насичене та по-африканськи енергійне. Розвивається дуже стрімко, здається, що всі щось роблять та започатковують.





Завдяки майстерності місцевого населення тут особливий арт та дизайн у всьому – від вуличних ринків до модних концепт-шопів. Незвичні вироби, вигадані на порожньому місці, вражають: чи то листівки та усілякі штуки з використаних чайних пакетиків, які роблять у бідних районах, чи то магніти та скульптури з ношених в’єтнамок. До заможної ПАР стікаються мігранти з цілого континенту та несуть культуру свого народу, особистий заряд. Майстри поєднують народне мистецтво, африканську винахідливість із новаторськими ідеями – результат приголомшує. А заради “високого арту” завітайте до місцевого музею сучасного мистецтва – розчаровані не залишитесь.


Кейптаун – місто унікальне, бо здебільшого його обличчя формує сама природа. Крім океану навколо багато парків та заповідників, де живуть деякі дикі тварини. Під Столовою горою розкинувся розкішний ботанічний сад, а за містом багато бухт та пляжів. У країні активно розвивається кіноіндустрія та відеопродакшен, тому на локаціях навколо Кейптауна часто можна зустріти знімальні групи: роблять і кіно, і рекламу, і кліпи на замовлення з усього світу.








Разючий контраст із тауншипами становить Стелленбош – місцевість за 50 км від Кейптауна, де в долинах серед зелених килимів виноградників розкидані виноробні, колись започатковані французами. Можна заїхати в декілька з них випити відмінного південно-африканського вина та подивитися на розкішні бутік-готелі та ресторани, що досі несуть непереборний дух колоніальних часів.




Гарден роуд – маршрут уздовж західного узбережжя Південної Африки. Вважається однією з найкрасивіших доріг у світі. Очікування справджуються – захід сонця, скелі та океан неймовірні, і зупинки за кожним наступним рогом вам гарантовані.


Приблизно за дві години захопливої подорожі від Кейптауна розташований головний атракціон західного узбережжя – мис Доброї Надії. Туди можна поїхати самотужки на орендованій машині, але веселіше та цікавіше – у складі невеличкої групи з місцевим гідом, який розкаже і покаже багато чого, схованого від очей сторонніх. Крім того, не доведеться стояти в черзі на в’їзд до заповідника.
Пляжі – окрема історія. Їх стільки й вони такі красиві, що легко заблукати у безлюдді; знайти свій персональний куточок і провести там багато годин у постійному гуркоті океану. Головне – не забувати, хоч Атлантика холодна для купання, африканське сонце по-справжньому гаряче і гарантує серйозні опіки, якщо не вдатися до захисних заходів.








FAQ подорожі:
-
Переліт до Кейптауна можна знайти за $800-900 – через Стамбул з Києва найпряміший шлях.
-
В обороті ПАР – ранд, курс якого до долара становить 13:1. Дуже зручно для українців – ціни в рандах потрібно множити на два і вийде в гривнях.
-
Непоганий готель із бюджетом 50 доларів США за ніч підібрати не є проблемою. Booking.com працює і в Африці. Поза містом здаються приватні садиби та котеджі – все, як у наших Карпатах.
-
Авто на прокат – від 30-40 доларів на день. Лівосторонній рух, виявляється, не така вже перешкода, адже дороги там гарні й загалом порожні.
-
Середня ціна страви в ресторані – від 3-5 доларів, на двох можна поїсти і за десятку. Пиво чи пляшка місцевого вина – від 2 доларів, кава в центрі – 1,5-2 долара, пляшка води в супермаркеті – від 50 центів.
-
Англійська і нідерландська – основні мови в країні, а також в ходу десятки африканських діалектів. У будь-якому випадку незрозумілими ви не залишитеся.
-
Навіть якщо не відвідувати сафарі, диких звірів можна зустріти під час подорожі країною – це доволі агресивні мавпи, страуси, морські котики, пінгвіни, імпали та багато незвичних і рідкісних птахів.







