У Шотландії трансгендерних жінок переведуть до чоловічих в’язниць

24.06.2026
593 переглядів
1 хв на читання
У Шотландії трансгендерних жінок переведуть до чоловічих в’язниць

Уряд Шотландії ухвалив рішення перевести трансгендерних ув’язнених до в’язниць відповідно до їхньої біологічної статі.

Як повідомляє BBC, 19 червня суддя Верховного суду Великої Британії Леді Роуз постановила, що вказівки Шотландської тюремної служби (SPS), які дозволяють утримувати трансгендерних ув’язнених у в’язницях для протилежної статі, є незаконними.

Перший міністр Шотландії Джон Суїні підтвердив, що уряд не оскаржуватиме рішення суду про те, що ув’язнених необхідно розміщувати відповідно до їхньої біологічної статі.

Позов подала організація «За жінок Шотландії» (FWS), яка стверджувала, що в жіночих установах мають утримуватися лише особи, що є жінками біологічно. Організація назвала рішення суду «неминучим».

«Шотландському уряду часто доводиться ухвалювати складні рішення, які враховують різні інтереси та права окремих осіб, часто у складних ситуаціях, і це була одна з таких ситуацій. Зараз увага зосереджена на впровадженні закону, з чітким акцентом на безпеці, добробуті та правах усіх, хто живе та працює у в’язницях Шотландії», — сказав Джон Суїні.

Це рішення було ухвалене після торішнього вердикту Верховного Суду Великої Британії, який також виграла організація «За жінок Шотландії» (FWS). Тоді суд визначив, що терміни «жінка» та «стать» у Законі про рівність 2010 року стосуються біологічної статі та не охоплюють трансгендерних жінок із документами про визнання статі.

 

Фото: RDNE Stock project: Pexels