/

Тиждень швейцарського кіно: у Києві покажуть фільм про письменницю-феміністку Інґеборґ Бахман

Почати
/
3 хв на читанння

У київському кінотеатрі «Жовтень» 9–14 червня відбудеться шостий фестиваль «Тиждень швейцарського кіно».

До програми кіноогляду ввійшли знакові стрічки виробництва Швейцарії 2021–2023 років. Серед них учасники Каннського й Берлінського кінофестивалів: історичні драми про австрійську імператрицю Сісі та знану європейську письменницьку пару Інґеборґ Бахман і Макса Фріша, а також драма від найвідомішої швейцарської режисерки Урсули Маєр.

Фестиваль відкриється історичною біографічною драмою «Закохана в пустелі» режисерки Марґарете фон Тротта з офіційного конкурсу цьогорічного Берлінале. Знята за реальними подіями стрічка розповідає про кризу в стосунках Інґеборґ Бахман і Макса Фріша — одних із найвизначніших письменників 20-го століття. Головні ролі виконують зірка картин «Три мушкетери: Д’Артаньян» і «Корсет» Вікі Кріпс (найкраща європейська акторка 2022 року за версією Європейської кіноакадемії), а також Рональд Церфельд, відомий за серіалом «Вавилон-Берлін».

Ще один історичний байопік у програмі — стрічка «Сісі і я» режисерки Фрауке Фінстервальде, прем’єра якої також відбулася на цьогорічному Берлінському фестивалі (у секції «Панорама»). У центрі сюжету — графиня, яка стає супутницею найпопулярнішої жінки своєї доби, австрійської імператриці Сісі. Роль монархині виконує Сандра Гюллер («Неідеальний чоловік», «Тоні Ердманн»).

Третя картина фестивалю, знята жінкою, — «Лінія» з офіційного конкурсу торішнього Берлінале. Драматичні події фільму розгортаються в сім’ї головної героїні, яка отримує судову заборону наближатися до родинного будинку після того, як ударила свою матір. Українським глядачам одна з акторок, Валерія Бруні-Тедескі, буде відома за стрічками «Літо ‘85», «Лише тварини» та «Як навіжені». Режисерка Урсула Маєр («Щоденник мого розуму», «Мости Сараєва», «Дім») — найвідоміша жінка, яка представляє кінематограф Швейцарії.

Ще одну стрічку буде додано в програму пізніше. Продаж квитків незабаром розпочнеться на сайті кінотеатру «Жовтень».

Подію проводять посольство Швейцарії в Україні спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік».

 

  • Раніше DIVOCHE.MEDIA оголосило про запуск книжкового клубу. Кожного місяця спільнота збиратиметься онлайн та офлайн у Києві, щоб обговорити обрану книжку. Першою книжкою, яку редакція обрала для читання, стала збірка оповідань «Тридцятий рік» Інґеборґ Бахман, однієї з найвизначніших європейських письменниць 20-го століття.
  • До збірки «Тридцятий рік» увійшли сім оповідань, що належать до найвагоміших текстів повоєнної німецькомовної літератури: «Молодість в австрійському місті», «Тридцятий рік», «Все», «Серед убивць і божевільних», «Крок до Гоморри», «Вільдермут», «Ундина йде». Всі вони вперше перекладені українською мовою.