Takflix випустив до Дня Києва добірку знакових короткометражних фільмів

Почати
2 хв на читанння

Напередодні Дня Києва, який відзначають в останню неділю травня, онлайн-кінотеатр Takflix випустив добірку знакових короткометражних фільмів про столицю України «Як тебе не любити 2.0».

Це друге видання добірки, до якого увійшли шість історій про Київ.

«Київські фрески» — 15-хвилинні акторські кінопроби до фільму Сергія Параджанова про трагедію війни. Зйомки припинили через «загалом імпресіоністський фільм, пронизаний ідеєю пацифізму». Фільм вдалося зберегти завдяки оператору Олександру Антипенку, який видав його за свою дипломну роботу.

«Це побачення» — однокадрове роудмуві Надії Парфан, яке отримало спеціальну відзнаку міжнародного журі 73-го Берлінського кінофестивалю. На світанку Києвом із шаленою швидкістю мчить авто. Загальмувавши, з машини виходить людина у камуфляжі. На неї чекають.

«Театральна» — лавсторі від Аліни Панасенко про 10-річного кишенькового злодія Тимофія, який неочікувано закохується в чергову на станції «Театральна».

«Голубівники Києва» — стрічка Михайла Волкова (оператор «Вхід через балкон») про трьох київських пенсіонерів, чиє юнацьке хобі — голубівництво — переросло в сенс життя.

«Виходь, Masha» — екзистенційна анімація від Юлії Шалімової про дівчину, якій онлайн-світ здається привабливішим, аніж реальний. Чи зможе вона вимкнути телефон та відчути себе живою?

«Присвячується молоді всього світу ІІ» — імпресіоністичний фільм Романа Хімея та Яреми Малащука. Київська молодь зібралася на рейві «Схема», щоб утекти від буднів і дати волю емоціям. Однак зранку знову потрібно повертатися до реальності.

Takflix передасть 10% з кожного квитка на добірку фонду «Повернись живим», 50% — творцям кіно, а також задонатить 50% з квитків на фільми «Це побачення» та «Голубівники Києва» добровольчій організації парамедиків «Госпітальєри».