У Києві проведуть виставку інтер’єрних керамічних панно відомої художниці Ольги Рапай

Почати
2 хв на читанння

До Дня Києва, що відзначають в останню неділю травня, у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться виставка інтер’єрних керамічних панно відомої художниці-керамістки Ольги Рапай.

Спільний проєкт музею та Асоціації мистецтвознавців, експертів, оцінювачів і реставраторів України «Сила крихкості» вперше презентує твори художниці, які були окрасою інтер’єрів київського готелю «Братислава», а потім довгий час вважалися втраченими.

У Києві проведуть виставку інтер’єрних керамічних панно відомої художниці Ольги Рапай

«“Сила крихкості” — це своєрідний звіт із науково-дослідної та реставраційної роботи Асоціації. Адже процес дослідження, реставрації та консервації пошкоджених настінних панно Ольги Рапай тривав цілий рік. А також спроба показати наскільки плідною для збереження культурної спадщини країни може бути ініціатива, коли хтось небайдужий бере на себе відповідальність зібрати та відновити необачно втрачене та забуте», — розповіла кураторка проєкту, членкиня Асоціації Оксана Циганок.

Проєкт «Сила крихкості» триватиме з 26 травня до 25 серпня та складатиметься з двох частин. «Сила підтримки» — перша частина, яка презентує серію керамічних гербів міст-побратимів Києва, щоб засвідчити, що він незламний і попри війну святкує свою річницю у колі друзів з інших країн світу, відчуваючи силу їх підтримки. Друга частина — «Сила коріння» — розпочнеться згодом та представить в музеї великі керамічні рельєфи з історії України. Поєднання художньої простоти та технічної складності виконання — характерна риса авторського стилю Ольги Рапай.

У Києві проведуть виставку інтер’єрних керамічних панно відомої художниці Ольги Рапай  У Києві проведуть виставку інтер’єрних керамічних панно відомої художниці Ольги Рапай

Крім того, програма проєкту передбачає низку цікавих заходів: лекції, майстер-класи для дітей та дорослих із ліплення, вишивки та реставрації, творчі зустрічі з обговоренням питань збереження культурної спадщини під час війни в професійному середовищі.

Партнери проєкту: Фонд імені Рапай-Маркіш, Видавництво «Дух і літера», Журнал «Антиквар», Національна премія «Скарб нації».