У Каннах показали документальний фільм про життя жінок під владою «Талібану», спродюсований Дженніфер Лоренс

Почати
3 хв на читанння

На Каннському кінофестивалі представили документальний фільм Bread and Roses («Хліб і троянди») про життя жінок в Афганістані, захопленому «Талібаном», продюсеркою якого стала американська акторка Дженніфер Лоренс.

Як повідомляє BBC, стрічка знята компанією Excellent Cadaver, яку Лоренс створила у 2018 році разом зі своєю подругою, кінопродюсеркою Джастін Чіарроккі. Також до створення фільму долучилась афганська режисерка, співзасновниця незалежної кабульської виробничої компанії Afghan Doc House Сахра Мані.

Коли подруги знайшли Мані, вона саме розпочала свій документальний проєкт про жінок, які намагалися встановити бодай якусь незалежність після захоплення талібами влади в країні. Режисерка знімала жінок за допомогою прихованих камер і попросила їх також знімати своє життя на телефон.

«Хліб і троянди» розповідає про повсякденне життя трьох афганок протягом кількох тижнів після захоплення країни «Талібаном». Зокрема, одній з героїнь довелося відмовитися від кар’єри стоматологині.

«Моє серце билося так швидко, дивлячись, як ці жінки кидають виклик “Талібану”. Ви не бачите цей бік історії, жінок, які дають відсіч, у новинах щодня, і це важлива частина нашого фільму та історій цих жінок. Наразі вони не мають автономії у своїй країні. Для них дуже важливо мати можливість задокументувати свою власну історію по-своєму. Цей документальний фільм народився з емоцій і необхідності», — розповіла Лоренс.

Оскільки Мані та інші жінки перебувають за межами Афганістану, продюсерки вирішили презентувати свій фільм на Каннському кінофестивалі, а згодом сподіваються вийти у світовий прокат.

«Сахра виїхала з Кабулу десь за місяць до його падіння, вона була у Франції. Чудова новина полягає в тому, що всі наші головні героїні безперешкодно покинули Афганістан. Ми хотіли переконатися, що ці жінки в безпеці, і що ми робимо все вдумливо, намагаючись створити фільм. Для нас це був шалений набір обов’язків і абсолютно новий досвід», — сказала Чіарроккі в коментарі Variety.