У соцмережах закликають до бойкоту компанії Adidas після реклами купальника: що сталося

Почати
2 хв на читанння

Компанія Adidas випустила до Місяця гордості (Pride Month) — заходів на підтримку ЛГБТК-людей, який традиційно завершується Прайдом, — закритий жіночий купальник. Рекламувати новинку запросили модель, яка за біологічними ознаками є чоловіком. Як саме ідентифікує себе модель — не вказано. Проте у соцмережах рекламу різко розкритикували, звинувативши бренд у намаганні «стерти жінок».

Як зазначається на офіційному сайті компанії, колекція Adidas x Rich Mnisi Pride, яку розробив південноафриканський квір-дизайнер Річ Мнісі, є частиною зусиль із вшанування спільноти ЛГБТК+.

Колекція Pride, в якій, окрім купальника, представлені також сукні, футболки, шорти, взуття та аксесуари, розміщена у розділі для жінок. Такий самий купальник із яскравим принтом також представлений на дівчині — моделі plus-size. Коштують вони однаково — 70 доларів.

 

Тим часом у соцмережах закликають до бойкоту Adidas, хештег #BoycottAdidas уже став популярним.

Зокрема, вибір Adidas моделі для реклами купальника розкритикувала конгресвумен Ненсі Мейс, яка раніше виступала на підтримку прав та рівності ЛГБТК.

«Я достатньо стара, щоб пам’ятати, коли жінки демонстрували жіночі купальні костюми, а не чоловіки», — написала вона.

До критики долучилась і американська плавчиня Райлі Гейнс, яка бореться за права жінок і виступає проти участі трансгендерів у спортивних змаганнях.

«Я не розумію, навіщо компанії самі ставлять себе у таке становище. Могли б просто сказати, що цей купальник — моделі унісекс, але вони цього не зробили, тому що йдеться про стирання жінок. Жіночі купальники не мають опуклості в районі промежини», — обурилася вона.