Бренд Nike запросив відому трансблогерку рекламувати лінію жіночого одягу — це розлютило соцмережі

Почати
3 хв на читанння

У США бренд Nike замовив рекламу лінії жіночого одягу в акторки, зірки TikTok та транслюдини Ділана Малвані, що обурило користувачів соцмереж. Багато хто критикує компанію за те, що вона обрала не цисгендерну жінку для просування своєї продукції для жінок.

26-річна Малвані, яка стала популярною в TikTok завдяки своїй серії публікацій «Дні дівоцтва», показуючи свій перехід до трансгендерної жінки — спочатку називала себе «небінарною», але в березні повідомила, що вона жінка, опублікувала на своїй сторінці в Instagram відео та фотографії, на яких вона займається йогою та танцює в легінсах і спортивному топі Nike. Також блогерка позначила офіційні сторінки Nike Women та вказала, що публікації були оплачуваною рекламою.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dylan Mulvaney (@dylanmulvaney)

За даними джерел DailyMail.com, блогерка могла заробити понад 50 тисяч доларів за пост. Проте ні Малвані, ні Nike не відповіли на запит видання про коментарі.

«Nike Women найняли Ділана Малвані стати новим обличчям асортименту жіночих бюстгальтерів і спортивних топів. Бренд, найімовірніше, заплатить за це комусь на зразок Ділана, який має 1,7 мільйона підписників + величезну увагу ЗМІ, близько 50 000 — 100 000 доларів! Чому Nike не платить справжнім жінкам за просування продукту, призначеного виключно для жінок?» — обурюються користувачі.

«Коли ці бренди зрозуміють, що жінки не хочуть, щоб чоловіки переодягалися в них, щоб рекламувати їхні продукти?» — додають інші.

На початку цього року Малвані перенесла виснажливу операцію з фемінізації обличчя, під час якої кістки обличчя відрізали та шліфували, щоб трансжінка мала більш жіночний вигляд. Малвані має 10,8 мільйона підписників у TikTok та 1,7 мільйона в Instagram, і це вже не вперше, коли через рекламу за участі трансжінки спалахують гарячі дискусії. Так, лише нещодавно її обличчя з’явилося на лімітованій серії пива Bud Light. Після цього багато людей зняли ролики, як вони викидають пиво Bud Light у смітники чи виливають у каналізацію.

Поява Малвані в рекламі Ulta Beauty у жовтні призвела до закликів бойкоту косметичної компанії. Критики назвали блогерку «жінконенависницею» за «привласнення» жіночості. Так само шокував користувачів пост про засоби жіночої гігієни Tampax.

«Я бачив, що Dylan Mulvaney є обличчям Maybelline, обличчям Bud Light, а тепер обличчям Nike. Жінки втрачають спорт, нашу власну косметику, гівняне пиво, а тепер і одяг. Ми не маємо прав на власне тіло, але транслюди мають?» — написала користувачка Кетрін.

  • Бренд Nike не вперше потрапляє у скандали. Раніше компанію неодноразово звинувачували у расизмі та ускладненні боротьби з расовою дискримінацією.

Фото: Instagram Dylan Mulvaney