Всесвітня організація з легкої атлетики заборонила трансгендерним спортсменам брати участь у змаганнях серед жінок

Почати
3 хв на читанння

Всесвітня організація легкої атлетики (World Athletics) заборонила трансгендерним жінкам виступати в жіночій категорії на міжнародних змаганнях.

У пресслужбі організації уточнили, що така заборона почне діяти з 31 березня 2023 року.

Йдеться про спортсменів-трансгендерів, які досягли статевого дозрівання як чоловіки. Раніше вони мали підтримувати рівень тестостерону нижче 2,5 наномоля/літр протягом 24 місяців, щоб мати право брати участь у міжнародних змаганнях у жіночій категорії.

«Наразі немає трансгендерних атлетів, які змагаються на міжнародному рівні у легкій атлетиці, і, отже, немає конкретних доказів того, який вплив ці спортсмени матимуть на чесність змагань серед жінок у легкій атлетиці», — заявили в організації.

Рада організації, провівши консультації з різними зацікавленими сторонами, включаючи федерації-члени, Всесвітню академію тренерів з легкої атлетики та комісію спортсменів, МОК, а також представників трансгендерних і правозахисних груп, «вирішила віддати пріоритет чесності та справедливості змагань серед жінок».

Водночас Рада погодилася створити робочу групу на 12 місяців для подальшого розгляду питання включення трансгендерів у змагання серед жінок.

«Рішення завжди складні, коли вони стосуються суперечливих потреб і прав різних груп, але ми продовжуємо дотримуватись думки, що ми повинні підтримувати справедливість щодо спортсменок понад усе. У цьому ми керуватимемося наукою про фізичні показники та переваги чоловіків. Коли з’явиться більше доказів, ми переглянемо нашу позицію, але ми вважаємо, що цілісність жіночої категорії в легкій атлетиці має першорядне значення», — сказав президент Всесвітньої організації легкої атлетики Себастьян Коу.

Також Всесвітня організація з легкої атлетики знизила рівень тестостерону в крові, дозволений для спортсменів із відмінностями в статевому розвитку (DSD). Щоб брати участь у будь-яких жіночих змаганнях вони повинні будуть підтримувати рівень тестостерону в крові нижче рівня 2,5 наномоля на літр щонайменше протягом 24 місяців. Раніше це обмеження стосувалося лише бігу на дистанції до 400 м та від однієї милі, і показник досягав 5 наномолів на літр.

Від спортсменів, які вже беруть участь у бігових змаганнях до 400 м та від однієї милі, тимчасово вимагатимуть знижувати рівень тестостерону нижче 2,5 наномоля на літр протягом щонайменше шести місяців, перш ніж їм буде дозволено змагатися знову.

За даними BBC, нововведення вплинуть на щонайменше 13 спортсменів та спортсменок DSD, семеро з яких беруть участь у бігу на дистанції понад милю, а шість — у спринтерських змаганнях на дистанції до 400 метрів. Жоден із них не зможе взяти участь у Чемпіонаті світу з легкої атлетики в Будапешті в серпні 2023 року.

Фото: Serggucci: Pexels