Українкам хочуть дозволити переносити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами

Почати
2 хв на читанння

Верховна Рада може змінити порядок надання жінкам відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами.

Так, 70 народних депутаток та депутатів зареєстрували у парламенті проєкт закону, яким пропонується дозволити жінкам перенести і використати частково або повністю після пологів частину відпустки, яка надається до пологів.

«Якщо раніше відпустка жінки у зв’язку з вагітністю і пологами виглядала так: 70 днів до пологів — день пологів — 56 днів після пологів, то, згідно з законопроєктом, ці 70 календарних днів можна буде частково або повністю використати після пологів, приплюсувавши їх до встановлених 56 днів», — пояснили в громадській організації «Ла Страда — Україна».

Водночас законопроєкт не змінює загальну тривалість «декретної» відпустки — 126 календарних днів (140 у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).

Якщо жінка хоче скористатися відпусткою перед пологами або ж має медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів.

Ініціатори законопроєкту вважають, що такий підхід дозволить врахувати позиції та інтереси жінок, перебіг вагітності яких не ускладнений та які хочуть реалізувати своє право на працю та професійний розвиток до пологів, а після народження дитини мати більше часу для відновлення.

Також у пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що подібний гнучкий підхід діє в Ірландії, Бельгії, Великій Британії, Німеччині, Швеції, Польщі, Данії тощо.

Наразі законопроєкт перебуває на опрацюванні в комітеті.

 

Фото: Garon Piceli: Pexels