На сайті Кабміну зареєстрували петицію про окремі вагони для жінок і чоловіків у потягах Укрзалізниці

Почати
3 хв на читанння

На сайті Кабінету міністрів зареєстрували петицію з проханням створити окремі вагони для жінок та чоловіків у потягах Укрзалізниці.

Авторкою петиції, яку активно підписують українки та українці, є Ольга Ожогіна.

«Оскільки АТ “Укрзалізниця” є державним підприємством, просимо впровадити окремий вагон для жінок та чоловіків для створення безпечних та психологічно комфортних умов для перевезень, згідно із пунктом 6 Статуту підприємства. На довгих маршрутах (від 6 годин), коли є необхідність сну у купейних чи плацкартних вагонах, пасажири можуть відчувати дискомфорт через пасажирів протилежної статі. Непоодинокі випадки неприйнятної поведінки, такі як нав’язлива поведінка, умисні дотики до інших пасажирів тощо. Зокрема, відомі навіть випадки зґвалтування у купейних вагонах. Окрім того, як жінки, так і чоловіки можуть відчувати потребу змінити одяг, що зробити у присутності представника іншої статі неможливо», — йдеться в обґрунтуванні петиції.

Ініціаторка петиція пропонує додати фільтр «стать» під час купівлі квитка. Водночас в разі відсутності місць у «змішаних» вагонах підтримує можливість продажу квитків в окремі вагони для осіб обох статей.

На думку Ольги Ожогіної, виділення принаймні одного окремого вагону для жінок та одного вагону для чоловіків зможе зробити поїздки безпечнішими та запобігти негативному досвіду пасажирів.

Петицію підтримали громадська організація «Дівчата», спільнота «Жіноцтво», для розгляду Кабміном потрібно зібрати 25 тисяч підписів.

 

  • 31 липня 2020 року в купейному вагоні поїзда «Маріуполь — Київ» на пасажирку напав чоловік, який намагався її зґвалтувати на очах у її сина. Жінка чинила опір, і їй вдалося вирватися, проте вона отримала низку ушкоджень, зокрема перелом щелепи. Поліція затримала нападника вранці на вокзалі в Києві.
  • У серпні 2021 року чоловік напідпитку чіплявся до дівчат-попутниць у потягу «Львів — Маріуполь». Проте провідниця та начальник потяга, а також поліцейські, які прибули до вагона на одній зі станцій, заявили, що нічим не можуть допомогти, оскільки і дівчата, і чоловік мають квитки. Зрештою пасажирки добилися, щоб їх пересадили в інше купе.
  • Незабаром після цього випадку Укрзалізниця повідомила, що проведе тренінги для залізничників та залізничниць із питань протидії гендерно зумовленому насильству в потягах та на станціях, вокзалах.
  • Проте нещодавно Укрзалізниця знову потрапила у скандал. Провідник поїзда «Ясіня — Запоріжжя» домагався пасажирки, а після того, як вона подала скаргу до служби підтримки Укрзалізниці, йому лише винесли догану.

Фото: пресслужба акціонерного товариства «Українська залізниця»