/

Укрзалізниця винесла догану провіднику, який домагався пасажирки: «Для звільнення потрібно ще дві скарги від постраждалих»

Почати
/
7 хв на читанння

Провідник поїзда «Ясіня — Запоріжжя» домагався пасажирки, а після того, як вона подала скаргу до служби підтримки Укрзалізниці, йому лише винесли догану.

Про це постраждала Ганна Шеремет розповіла на своїй сторінці в Instagram. Проте згодом публікації про те, що сталося, зникли.

За словами дівчини, у ніч проти 15 березня вона їхала до Львова разом із другом і близько 21:20 прийшла до провідника, щоби придбати пляшку води, оскільки у вагоні було спекотно.

«Усі мої слова були формальними, ввічливими та чіткими, на відміну від дивних реплік та усмішок провідника. В ході діалогу я не зрозуміла — це чемність чи загравання. Коли я розвернулася, вже з придбаною пляшкою води, щоб повернутися до свого місця, Малюкін О. С. сіпнув за край моєї футболки, а потім ляснув мене по сідниці», — згадує вона.

Дівчина «розгубилась, заціпеніла та продовжила рух до свого місця, не оглядаючись», де розповіла про все своєму другові. Вона також намагалась подати скаргу через додаток Укрзалізниці, але знайшла там тільки можливість надіслати електронного листа «і отримати відповідь бозна-коли». Вирішивши, що не має «достатньо сил діяти відповідно до ситуації», дівчина заснула.

«Близько другої години ночі я прокинулася від того, що мені було страшно через те, що ця людина досі перебуває зі мною в одному вагоні», — додала Ганна.

Після цього вона знайшла в інтернеті можливі канали зв’язку з Укрзалізницею та написала в чат-бот підтримки. Описавши ситуацію, дівчина отримала відповідь, що її звернення зафіксовано, і незабаром до неї має підійти начальник поїзда.

Укрзалізниця винесла догану провіднику, який домагався пасажирки: «Для звільнення потрібно ще дві скарги від постраждалих»Укрзалізниця винесла догану провіднику, який домагався пасажирки: «Для звільнення потрібно ще дві скарги від постраждалих»

«Близько 3:14 до мене підійшов провідник Малюкін О.С. та запитав, що в мене сталось та чому я зверталась в підтримку (той самий, що мене домагався). Я сказала Малюкіну покликати начальника потяга та повідомила про ситуацію в підтримку. За 5 хвилин підійшов начальник», — розповіла дівчина.

За словами Ганни, вона хотіла, щоб провідника усунули від роботи з пасажирами. Начальник поїзда запевнив її, що Малюкін «їздити більше не буде».

Згодом в коментарі виданню Wonderzine дівчина розповіла, що до приходу начальника поїзда провідник йому телефонував, і було помітно, що в них дружні стосунки.

«Начальник прийшов, але він мене постійно перебивав, випитував, чи точно це сталося, казав, що йому важко в це повірити, тому що раніше таких скарг на провідника не було. Через ці дивні та незрозумілі запитання я відчувала себе не дуже добре. Вони вибили із себе, у мене навіть почали закрадатися сумніви, чи дійсно це було. Та який мені був сенс придумувати цю історію щодо абсолютно незнайомої мені людини? Що б я з цього отримала? Я знаю, хто це зробив, знаю, що цього не мало статися та що це має якось каратися», — наголосила вона.

Після цього начальник пішов до провідника, а коли повернувся, повідомив, що той сказав йому, що тільки жартував із пасажиркою, а доторків нібито не було.

«Я взагалі не зрозуміла, до чого це було, якої реакції він від мене очікував. Я розповіла про ситуацію, а у відповідь отримала не підтримку, а лише сумніви та заяви, що такого не може бути. Лише потім я дізналася, що мене могли б перемістити в інший вагон, зняти провідника зі зміни, надати якусь психологічну підтримку. Проте мене лишили на тому ж місці, до кінця поїздки я багато часу провела в тамбурі в іншому кінці вагона та думала про те, яка це була неадекватна реакція. Потім я домовилася з провідницею з іншого вагону, що вона випустить мене через свої двері, щоб мені не треба було знову бачитися з тим чоловіком», — додала дівчина.

Через день Ганна зателефонувала до Укрзалізниці, щоб дізнатися рішення щодо її звернення.

«За домагання він отримав лише одну догану. Його не усунено від роботи з пасажирами. керівництво Укрзалізниці вважає, що провідники мають право домагатися до дівчат, ціна цього — всього лише одна догана. Я хочу справедливого покарання», — написала дівчина.

Також, посилаючись на Укрзалізницю, вона уточнила, що звільнити провідника можуть, лише якщо в нього назбирається три таких догани.

«Тобто ще дві жінки мають постраждати від домагань, щоби працівника нарешті відсторонили від роботи з людьми. Водночас не всі наважаться говорити про це, то скільки насправді жінок ще пройдуть через мій досвід?» — обурилася Ганна.

Видання Wonderzine звернулося до Укрзалізниці з запитом щодо ситуації. У відповідь компанія повідомила, що у вагоні не було відеофіксації, тож наразі обставини повністю не встановлені. Проте вони звернулися до правоохоронних органів, щоб провести детальне розслідування.

«Мовчати про ганебне — не наш підхід. Тільки миттєва реакція та залучення правоохоронців для неупередженого розслідування. Якщо мають місце зневажливі слова, а тим більше дії — вони мають жорстко каратися за Законом. Якщо ні — ім’я та честь нашого співробітника не мають бути предметом хейту в соцмережах. Тож ми запросили якнайшвидшу та ретельну перевірку, чи мали місце ознаки складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 153 КК України. Толерантність, якщо підтверджується така поведінка, — нульова», — заявили в Укрзалізниці.

Також у компанії зазначили, що провідника відсторонять від обслуговування пасажирських рейсів, поки триватиме слідство.