Ув’язнену іранську журналістку Наргес Мохаммаді нагородили премією PEN America

Почати
2 хв на читанння

Іранська журналістка, правозахисниця та письменниця Наргес Мохаммаді, яка нині перебуває в’язниці Евін в Ірані, нагороджена премією PEN America — Barbey Freedom to Write Award 2023.

Про це повідомили в оргкомітеті премії.

«Наргес Мохаммаді викликає захват у всього світу своєю непохитною мужністю та опором рішучій кампанії іранського уряду, спрямованій на те, щоб змусити її замовкнути. Жертви, на які пішла вона та її родина, розривають серце. Вона є маяком свободи слова в одному з найсуворіших місць у світі для письменників, журналістів і художників», — заявила генеральна директорка PEN America Сюзанна Носсель.

Премію від імені Наргес Мохаммаді отримає її чоловік, журналіст і активіст Тагі Рахмані.

 

  • Премія Barbey Freedom to Write Award була заснована 1987 року. Її вручають письменникам, журналістам та митцям, які піддаються переслідуванням за свою діяльність.
  • Наргес Мохаммаді засуджена до 16 років позбавлення волі. Влада неодноразово затримувала та ув’язнювала її, зокрема, через активну діяльність проти смертної кари в Ірані. Наргес продовжує публікувати репортажі з в’язниці та взяла інтерв’ю в інших жінок-в’язнів, які були включені в її книжку «Білі тортури».
  • Раніше Наргес Мохаммаді стала однією з лауреаток премії ЮНЕСКО.
  • В Ірані від середини вересня минулого року тривають масові антиурядові протести. За даними правозахисної організації Iran Human Rights, намагаючись розігнати протестувальників, силовики в Ірані вже вбили щонайменше 488 людину, зокрема 64 дитини та 39 жінок. На протестах затримали рекордну кількість журналісток, щонайменше двом загрожує смертна кара. Опозиція Ірану вимагає скасувати закон про обов’язкове носіння хіджаба.
  • Журналісти CNN провели розслідування та з’ясували, що силовики в Ірані ґвалтують затриманих жінок для придушення протестів. Жорстокого насильства зазнають також і чоловіки, які беруть участь у мітингах.
  • У грудні 2022 року Іран виключили зі складу Комісії ООН зі становища жінок.

Фото: PEN America