HBO Max виклав трейлер документального фільму про прем’єр-міністерку Фінляндії Санну Марін та жінок в її уряді

Почати
2 хв на читанння

Компанія HBO Max оприлюднила трейлер документального фільму First Five («Перша п’ятірка») про роботу колишньої прем’єр-міністерки Фінляндії Санни Марін та жінок в її уряді.

Прем’єра трисерійного фільму на стримінговій платформі відбудеться 9 червня.

Малосерійний фільм, зокрема, розкриє тему гендерної та вікової рівноваги на керівних посадах у Фінляндії. У центрі уваги — вже колишня прем’єр-міністерка Санна Марін, яка відверто розповідає у трейлері про ставлення до неї як до урядовиці, поєднання роботи та особистого життя.

Також героїнями фільму стали міністерка освіти Лі Андерссон, міністерка юстиції Анна-Мая Генрикссон, міністерка внутрішніх справ Марія Огісало, а також віцепрем’єрка, міністерка фінансів Анніка Саарікко.

Режисеркою документальної стрічки стала Міа Халме.

У відео також показані кадри війни в Україні та візиту Марін, яка, зокрема, коментує ставлення Фінляндії до війни в Європі: «Фіни відчувають велику емпатію до України».

 

  • У 2019 році Санна Марін стала наймолодшою прем’єр-міністеркою у світі. Вона очолила коаліцію з п’яти партій, усі очолювали жінки.
  • Після повномасштабного вторгнення росії Марін активно підтримувала Україну, Фінляндія почала надсилати зброю та захисне спорядження вже 27 лютого 2022 року. За даними МЗС Фінляндії, станом на 23 лютого 2023 року Фінляндія надала Україні 930 мільйонів євро допомоги, з них 140 мільйонів — на гуманітарну допомогу, а 760 мільйонів — на озброєння та спорядження.
  • Очолюючи уряд Марін неодноразово стикалася з проявами сексизму. Так, минулого року їй докоряли у «непрофесійності» після появи в інтернеті відеороликів, на яких лідерка Фінляндії розважалася зі своїми друзями на приватному заході. У відповідь жінки з усієї Фінляндії та світу почала викладати відео, на яких вони танцюють на знак підтримки Марін.
  • Ще один випадок стався під час брифінгу в Окленді в рамках офіційного візиту до Нової Зеландії та Австралії. Тоді один із журналістів вирішив показати свою дотепність і запитав у Марін та її колеги Джасінди Ардерн про мету їхньої зустрічі, зауваживши на статі та віці лідерок.
  • У квітні 2023 року Марін програла парламентські вибори, її соціал-демократична партія стала лише третьою у перегонах. Тому вона була змушена покинути посаду.