/

Шостий епізод подкасту «Чому їй не байдуже». Виконавча директорка ГО «Поруч» Марія Тищенко про важливість волонтерства, Резолюцію 1325 і бюджети участі

Почати
/
2 хв на читанння

У шостому епізоді подкасту «Чому їй не байдуже» Ксенія Букшина та Оксана Павленко говорять із Марією Тищенко, виконавчою директоркою ГО «Поруч», почесною докторкою Університету Мальме. Марія розповідає про важливість волонтерства, Резолюцію 1325 і бюджети участі.

Слухайте подкаст на AppleGoogle PodcastsSpotifyYoutube. 

«Жінки на місцях — це потужна сила, яка рухає вперед розвиток нашої країни. Коли ми працюємо з жінками в громадах, це обов’язково і створення гендерних паспортів. Це обов’язкове впровадження гендерної політики на абсолютно всіх рівнях влади. Тому жінки і мають бути не тільки в маленьких громадах, але ще й на високих позиціях. І не тому, що вони жінки, а тому, що є компетенції, які відповідають цим посадам», — говорить Марія Тищенко.

 

«Я сподіваюсь, що все ж таки ми не будемо відкочуватися у своїх рішеннях. І саме Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” дає можливість жінкам мати право і доступ до влади, до ухвалення рішень. Зокрема, це буде стосуватися, безумовно, і різних комітетів з ухвалення рішень, і це не тільки освіта та соціальна сфера. Вже сьогодні 60 тисяч жінок в армії, тому і в оборонному секторі жінки повинні мати свої рішення. Мається на увазі не тільки форма і білизна для жінок, а, зокрема, рішення щодо програм, які будуть супроводжувати розбудову нашої країни в майбутньому. Резолюція 1325 передбачає участь жінок на абсолютно всіх рівнях влади, в усіх абсолютно процесах, зокрема, під час воєнного стану. Тому жінки мають бути долучені. Якщо це місцевий рівень, то через активну участь в громадському секторі, в ухваленні рішень, як депутатки рад тощо. Мають бути створені відповідні комітети на місцях та у центральних органах влади», — вважає виконавча директорка ГО «Поруч».

«Чому їй не байдуже» — це подкаст про жіночі громадські організації, в якому ведучі розмовляють з активістками та представницями жіночих громадських організацій про їхню роботу й досягнення.

Подкаст втілено в рамках проєкту «Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні», що фінансується посольством Великої Британії в Україні.