/

Колишнього продюсера Гарві Вайнштайна засудили ще до 16 років в’язниці за новою справою про зґвалтування

Почати

Колишнього голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна засудили ще до 16 років ув’язнення — за зґвалтування російської моделі та актриси у 2013 році.

Відповідне рішення ухвалив суд Лос-Анджелесу 23 лютого, повідомляють Reuters та BBC.

У матеріалах справи позивачка вказана як «Джейн Доу 1», її особа не розкривається, відомо лише, що це уродженка росії. У 2013 році вона жила в Італії, а у лютому прилетіла до Лос-Анджелесу на фестиваль італійського кіно Italia Film Festival. За словами жінки, Вайнштайн прийшов до неї в номер у готелі «Беверлі-Гіллз» і змусив її до орального сексу.

Звертаючись до суду зі сльозами і тремтінням у голосі під час слухання, вона сказала, що була «дуже щасливою і впевненою жінкою», поки Вайнштайн не зґвалтував її.

«Я втратила себе. Я точно думала, що ніхто не зможе мене любити. Я була із розбитим серцем, порожня і самотня», — додала вона, стримуючи ридання.

Натомість 70-річний продюсер запевняв, що не знайомий із цією жінкою, і заперечував звинувачення на свою адресу. За словами Вайнштайна, позивачка сфабрикувала свої свідчення заради грошей.

«Це вигадана історія. “Джейн Доу 1” — актриса. Вона може пустити сльозу. Будь ласка, не засуджуйте мене до довічного ув’язнення», — звернувся до суду продюсер.

Загалом у рамках цієї справи розглядалися звинувачення з боку чотирьох жінок, зокрема дружини губернатора Каліфорнії Дженніфер Сібел Ньюсом та актриси і сценаристки Лорен Янг. За цими епізодами присяжні або оголосили Вайнштейна невинним, або визнали неможливість винести вирок за недостатністю доказів.

  • Найгучніший скандал навколо голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна спалахнув 2017 року після розслідування видання The New York Times про сексуальні домагання та насильство щодо співробітниць та актрис. Проти продюсера зі звинуваченнями виступили акторки Гвінет Пелтроу, Анджеліна Джолі, Кара Делевінь, Міна Сорвіно, Ромола Гарай, Азія Ардженто, Люсія Еванс та багато інших, загалом понад 80 жінок.
  • За їхніми словами, продюсер хитрістю заманював десятки жінок до себе в номер чи запрошував через агентів та менеджерок на кастинги, де домагався чи ґвалтував. Вайнштайн мав величезну владу і міг зруйнувати кар’єру акторки, якщо вона не погоджувалася виконувати його забаганки або ризикнула заявити про домагання.
  • Сексуальний скандал набув світового розголосу, спровокував звільнення та нерукостислість ґвалтівника, а також запустив флешмоб #MeToo. Його ініціювала актриса Алісса Мілано, але під цим хештегом почали ділитися історіями всі постраждалі від домагань на робочому місці чи у професійній галузі — не лише голлівудські акторки та моделі.
  • 24 лютого 2020 року суд Нью-Йорка визнав Вайнштайна винним у злочинних діях сексуального характеру щодо однієї жінки та зґвалтуванні іншої. У березні того ж року Вайнштайна засудили до 23 років ув’язнення.
  • У жовтні 2022 року в Лос-Анджелесі розпочався новий судовий процес над Вайнштайном у справі про сексуальні домагання. Якщо суд визнає Вайнштайна винним, йому загрожує ще 140 років в’язниці.

Фото: скриншот відео Reuters