В Японії хочуть впровадити покарання за фотографування білизни під спідницею

Почати
2 хв на читанння

У Японії зареєстрували законопроєкт, який криміналізує фотографування чи знімання на відео людей без їхньої згоди для сексуальної експлуатації, зокрема upskirting (фотографування білизни під спідницею).

Як повідомляє BBC, проєкт закону є частиною перегляду японського законодавства щодо сексуальних злочинів, зокрема розширення визначення зґвалтування.

Зареєстрований законопроєкт забороняє знімати, розповсюджувати та/або володіти фотографіями чиїхось статевих органів, людей у сексуальних позах, якщо вони не давали на це згоди. Також забороняється знімати дітей «у сексуальному образі без поважних причин» — насамперед йдеться про дівчат-моделей.

Правопорушникам загрожуватиме ув’язнення терміном до трьох років або штраф — до 3 мільйонів японських єн (22 тисячі доларів).

За даними агентства, у 2021 році японська поліція здійснила понад 5000 арештів за приховане фотографування — це рекордна кількість і приблизно втричі більше, ніж у 2010 році.

Більшість виробників мобільних телефонів у Японії вже випускають пристрої, які видають звук, коли відкривається закривка, щоб запобігти прихованому зніманню.

Законопроєкт мають ухвалити у червні.

 

  • У лютому 2022 року комісія міністерства юстиції Японії запропонувала підвищити вік згоди на статеві стосунки з 13 до 16 років. Зараз у країні дозволено займатися сексом з 13 років, що є найнижчим рівнем серед розвинених країн.
  • Процес перегляду законодавства про сексуальні злочини був спровокований кількома резонансними виправдувальними вироками в 2019 році. Зокрема, в одній справі обвинувачення не змогло довести, що неодноразове зґвалтування чоловіком своєї 19-річної біологічної доньки було нападом або залякуванням і що вона не могла чинити йому опір. Водночас суд ухвалив, що це було проти її волі. Після цього країною прокотилася хвиля загальнонаціональних протестів. Згодом завдяки апеляції прокурорів ґвалтівника засудили до 10 років в’язниці. Ще одного чоловіка виправдали після зґвалтування жінки напідпитку, яка знепритомніла. Він заявив, що «неправильно зрозумів» її згоду.

Фото: cottonbro studio: Pexels