Upskirting у Києві: суд визнав винним чоловіка, який робив фото під спідницею жінки у метро

від | 18.11.2022 | Новини, Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

У Києві суд визнав громадянина винним у хуліганстві за фотографування спідньої білизни жінки під спідницею.

Інцидент стався 8 серпня цього року на ескалаторі станції метро «Університет».

Згідно з матеріалами справи, чоловік, перебуваючи на ескалаторі, що рухався до виходу зі станції метро «Університет», здійснив декілька фотознімків спідньої білизни на телефон Samsung Galaxy S8, помістивши його під спідницю жінки, яка стояла перед ним.

Суд кваліфікував дії обвинуваченого як «грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося винятковим цинізмом (хуліганство)». Чоловік беззаперечно визнав свою вину та запевнив, що щиро розкаюється у вчиненому.

Шевченківський районний суд Києва ухвалив, що обвинувачений вчинив «кримінальне правопорушення проти громадського порядку та моральності», і призначив йому покарання у вигляді обмеження волі на один рік. Але чоловік відбувся випробувальним терміном. Також він має сплатити 4530 гривень за проведення судової експертизи.

У багатьох країнах світу фотографування та відеознімання під спідницею без дозволу (upskirting) вважається формою сексуальних домагань і карається законом. Зокрема, у Новій Зеландії, Австралії, Шотландії, Німеччині, Великій Британії, Індії та низці штатів США за це можуть позбавити волі.

  • Ще одна форма сексуального домагання у заповненому транспорті має назву фроттеризм. DIVOCHE.MEDIA зібрало досвід героїнь, а також поради психотерапевтки, гендерної експертки та юриста, що робити, якщо стикнулись із фроттеризмом та як правильно це пережити.

Фото: Ekrulila: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...