У Японії хочуть підвищити вік згоди з 13 до 16 років і посилити покарання за сексуальні злочини

Почати
2 хв на читанння

У Японії можуть підвищити встановлений законом вік згоди на статеві стосунки до 16 років. Зараз у країні дозволено займатися сексом з 13 років, що є найнижчим рівнем серед розвинених країн.

Відповідну пропозицію внесла комісія міністерства юстиції Японії, повідомляє Vice.

Також уряду запропонували розширити визначення зґвалтування, включивши в нього дії, вчинені у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння, та запровадити кримінальну відповідальність за розбещення неповнолітніх.

Чинне законодавство Японії вимагає від жертв не лише довести, що вони не погоджувалися, але й надати докази, що це був напад або залякування і що чинити опір вони не мали змоги.

Ще одна пропозиція полягає у посиленні покарання за «розпусні» дії, зокрема секс, із підлітками, яким ще не виповнилося 18 років, оскільки нині максимальне покарання — до двох років ув’язнення чи не більше одного мільйона єн (7450 ​​доларів) штрафу. У деяких префектурах, наприклад Фукусіма та Осака, покарання ще м’якше — до шести місяців ув’язнення або штраф до 500 тисяч єн (3724 долари).

 

  • Процес перегляду законодавства про сексуальні злочини був спровокований кількома резонансними виправдувальними вироками в 2019 році. Зокрема, в одній справі обвинувачення не змогло довести, що неодноразове зґвалтування чоловіком своєї 19-річної біологічної доньки було нападом або залякуванням і що вона не могла чинити йому опір. Водночас суд ухвалив, що це було проти її волі. Після цього країною прокотилася хвиля загальнонаціональних протестів. Згодом завдяки апеляції прокурорів ґвалтівника засудили до 10 років в’язниці. Ще одного чоловіка виправдали після зґвалтування жінки напідпитку, яка знепритомніла. Він заявив, що «неправильно зрозумів» її згоду.
  • Вік згоди у Японії з 1907 року становить 13 років, у Німеччині — 14 років, у Франції — 15 років. В Україні, Великій Британії та більшості штатів у США законодавство дозволяє займатися сексом з 16 років.
  • В Україні тема сексуального насильства залишається табуйованою у суспільстві. Лише незначна кількість постраждалих від насильства готова та має змогу озвучити проблему. DIVOCHE.MEDIA разом із адвокаткою та очільницею ГО «Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”» Христиною Кіт розповіли, що можна та потрібно зробити, якщо ви зазнали домагань та сексуального насильства зараз або у минулому та вирішили про це розповісти.

Фото: Ryutaro Tsukata: Pexels