/

В Україні розробили ігровий тренажер інклюзивного мислення для підлітків

Почати
/
3 хв на читанння

В Україні створили чат-бот NoMoreGringe.Powerbank у Telegram, що розповідає підліткам про стереотипи, пов’язані з гендером, дискримінацією, рівністю тощо.

Чат-бот з’явився на початку квітня 2023 року і вже зібрав понад 3000 поціновувачів та поціновувачок. Поштовхом для створення чат-бота стали результати опитування українських підлітків у рамках програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства» (фінансується Євросоюзом та реалізується спільно структурою ООН Жінки в Україні та UNFPA), згідно з якими 85% опитаних хочуть розвивати інклюзивне мислення та поведінку через вичерпні пояснення, ігри, вікторини та відео в школі та вдома, а 40% підлітків заявили, що відчувають бажання та пристрасть почати виступати місцевими промоутерами/активістами для усунення гендерних упереджень.

Інтерактивно-ігровий посібник nomoregringe.powerbank доступний 24/7. Це простий та дружній асистент, що відповідає уявленню підлітків про зручний освітній продукт та допомагає їм в ігровому форматі набути знань із гендерної грамотності.

Після реєстрації користувачі щодня отримуватимуть чотири сповіщення: одне повідомлення, одну мікрогру, одне відео та одну gif-подяку як винагороду за зусилля.

Навчальний курс із гендерної грамотності триває 21 день і щоденно мотивує підлітків розширювати спектр знань зі сфери різноманіття та інклюзивності, пояснює, як формується толерантне ставлення, демонструє способи запобігання залякуванням, дискримінації та іншим формам насильства і токсичної поведінки й мови.

Чат-бот буде доступний одночасно шістьма мовами — українською, англійською, вірменською, азербайджанською, грузинською та румунською.

Серія відео, створених на підтримку цього інтерактивного підручника і розміщених у ТікТок на початку квітня, вже зібрала понад чотири мільйони переглядів.

#nomoregringe — неологізм, що походить від сленгового слова Cringe — почуття збентеження та іспанського сорому, а також букви G від англійського слова gender. Гріндж — це сором і збентеження, які ви відчуваєте, коли хтось застосовує гендерні стереотипи або озвучує їх.

Проєкт реалізується ГО «Післязавтра» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Післязавтра» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу, ООН Жінки чи UNFPA.

Фото: cottonbro studio: Pexels