У київському ЦУМі до 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи платформа ARTUP спільно з сучасною українською художницею Марією Прошковською презентують нову колекцію хустинок.
За основу принта хустинок взяті фотографії фрагментів мозаїчного панно «Ковалі сучасності» авторства українських художників-монументалістів Галини Зубченко і Григорія Пришедька, що є зразком неомодерного монументального мистецтва. Яскрава мозаїка, що прославляла мирний атом, була створена у 1972–1974 роках як оздоблення будівлі Інституту ядерних досліджень НАН України, розташованого на проспекті Науки у Києві.
На території Чорнобильської зони відчуження знайшли фотографічну плівку, на яку знімали мозаїку. Радіація та час мали свій вплив на плівку, тож на проявлених фото утворився абсолютно новий, неочікуваний кольоровий спектр.
Хустинки з принтами Марії Прошковської — це не лише аксесуари, а й витвори концептуального мистецтва, що стирають кордони між сучасним мистецтвом і модою, акцентуючи на універсальних цінностях, на варті яких сьогодні стоїть цивілізований світ і які на першій лінії вогню відважно виборює Україна. Глибоких сенсів цим роботам додають нові виклики, з якими зустрілося суспільство сьогодні, поставши перед загрозою використання ядерної зброї.
Фотографиня Василина Врублевська зробила фотосесію колекції, підкресливши тонкі та глибокі сенси проєкту. Ніжна і тендітна жінка оповита легкою тканиною кольорових патернів хустинок. Її незахищеність і вразливість робить її ніби прозорою, що Василина ще сильніше підсилює чорно-білим ефектом.
Моделлю для фотосесії стала сама авторка проєкту художниця Марія Прошковська — ровесниця Чорнобильської катастрофи, що вплинула на життя трьох поколінь її сім’ї.
Колекція Proshkovska for ARTUP виконана у двох тканинах: легкий, напівпрозорий шовк шифон та більш міцний й стійкий шовк твілл. Презентація колекції відбудеться 26 квітня.
- Раніше спільну лімітовану колекцію створили український бренд прикрас ручної роботи «Цвіте Терен» та військовий Олександр Будько з позивним «Терен», який під час звільнення Харківщини втратив обидві ноги, а нині пише автобіографічну книжку. Ключова прикраса спільної колекції про незламність, красу й переродження — підвіс у вигляді гілки терена, виготовлений вручну з порцеляни.
- Також бренд SHYPELYK у колаборації з Projector Creative & Tech Foundation створив благодійні ґердани — шийні бісерні прикраси у вигляді стрічки — з написом «Незалежна».