Платформа ARTUP та художниця Марія Прошковська представлять колекцію шовкових хустинок до річниці Чорнобильської катастрофи

Почати
2 хв на читанння

У київському ЦУМі до 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи платформа ARTUP спільно з сучасною українською художницею Марією Прошковською презентують нову колекцію хустинок.

За основу принта хустинок взяті фотографії фрагментів мозаїчного панно «Ковалі сучасності» авторства українських художників-монументалістів Галини Зубченко і Григорія Пришедька, що є зразком неомодерного монументального мистецтва. Яскрава мозаїка, що прославляла мирний атом, була створена у 1972–1974 роках як оздоблення будівлі Інституту ядерних досліджень НАН України, розташованого на проспекті Науки у Києві.

На території Чорнобильської зони відчуження знайшли фотографічну плівку, на яку знімали мозаїку. Радіація та час мали свій вплив на плівку, тож на проявлених фото утворився абсолютно новий, неочікуваний кольоровий спектр.

Платформа ARTUP та художниця Марія Прошковська представлять колекцію шовкових хустинок до річниці Чорнобильської катастрофи

Хустинки з принтами Марії Прошковської — це не лише аксесуари, а й витвори концептуального мистецтва, що стирають кордони між сучасним мистецтвом і модою, акцентуючи на універсальних цінностях, на варті яких сьогодні стоїть цивілізований світ і які на першій лінії вогню відважно виборює Україна. Глибоких сенсів цим роботам додають нові виклики, з якими зустрілося суспільство сьогодні, поставши перед загрозою використання ядерної зброї.

Фотографиня Василина Врублевська зробила фотосесію колекції, підкресливши тонкі та глибокі сенси проєкту. Ніжна і тендітна жінка оповита легкою тканиною кольорових патернів хустинок. Її незахищеність і вразливість робить її ніби прозорою, що Василина ще сильніше підсилює чорно-білим ефектом.

Платформа ARTUP та художниця Марія Прошковська представлять колекцію шовкових хустинок до річниці Чорнобильської катастрофиПлатформа ARTUP та художниця Марія Прошковська представлять колекцію шовкових хустинок до річниці Чорнобильської катастрофи

Моделлю для фотосесії стала сама авторка проєкту художниця Марія Прошковська — ровесниця Чорнобильської катастрофи, що вплинула на життя трьох поколінь її сім’ї.

Колекція Proshkovska for ARTUP виконана у двох тканинах: легкий, напівпрозорий шовк шифон та більш міцний й стійкий шовк твілл. Презентація колекції відбудеться 26 квітня.