Британський Vogue присвятив травневий номер інклюзивності: вперше на обкладинці з’явилися люди з інвалідністю

Почати
5 хв на читанння

Британський Vogue вперше в історії помістив на обкладинку журналу людину з інвалідністю.

Vogue створив одразу п’ять обкладинок, героїнями яких стали письменниця та активістка Шинейд Берк, акторка Сельма Блер, перекладачка жестової мови Джастіна Майлз і моделі Аарон Роуз Філіп та Еллі Голдштейн.

«Інвалідність має бути особистою для всіх нас. Близько 16 мільйонів людей у ​​Великій Британії мають інвалідність, мільйони людей з інвалідністю, видимих чи непомітних, живуть поряд із нами. Настав час, щоб ми усвідомили, ким ми є як суспільство, і щоб мода побудувала кращу, доступнішу та інклюзивнішу індустрію», — написав у своїй колонці головний редактор Едвард Еннінфул.

Травневий номер присвячений 19 діячам та діячкам з інвалідністю, що працюють у галузях моди, спорту, мистецтва та займаються громадською діяльністю. Всі вони відстоюють інтереси та права спільноти людей з різними порушеннями, і прагнуть підвищити інклюзивність. Герої та героїні номера взяли участь у модній фотосесії, розповівши свої історії.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений British Vogue (@britishvogue)


Шинейд Берк — ірландська письменниця та активістка, яка має ахондроплазію (її зріст — 1,04 метра). Опікується проблемами людей з інвалідністю. З’являлась на обкладинці найвпливовішого видання у світі моди — The Business of Fashion. Також відома своїм виступом для проєкту TED «Чому дизайн варто розробляти для всіх» (Why Design Should Include Everyone), який зібрав 1,2 млн переглядів. У 2018 році потрапила до списку 25 найвпливовіших жінок Британії за версією Vogue.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений British Vogue (@britishvogue)

Джастіна Майлз — американська сурдоперекладачка, яка майже не чує з дитинства. Стала першою жінкою з порушеннями слуху, яку запросили взяти участь у Суперкубку-2023 — вона перекладала пісні Ріанни жестовою мовою під час її виступу і зрештою затьмарила своїм енергійним виконанням виступ співачки.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений British Vogue (@britishvogue)

Сельма Блер — американська акторка, відома за фільмами «Голодні ігри», «Білявка в законі», «Хеллбой». Була обличчям будинків моди Chanel, Miu Miu і GAP, а також неодноразово з’являлася на обкладинках глянцю. Лише у 2018-му їй діагностували розсіяний склероз, хоча Сельма жила з болем вже 40 років. Через хворобу акторка здебільшого пересувається за допомогою тростини.

«Я відчуваю емоційну та фізичну прив’язаність до тростини. Коли тримаю [її], я пристосовуюся до свого голосу й тіла. Це продовження мене. І я знаю, що це додає видимості. Так багато молодих людей почали публічно частіше брати свої палиці. Якщо я зможу допомогти усунути стигму чи надмірну цікавість у натовпі до когось іншого, тоді це чудово», — говорить вона.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений British Vogue (@britishvogue)

Аарон Роуз Філіп — уродженка Антигуа і Барбуди, трансгендерна модель, яка пересувається за допомогою крісла колісного через важку форму ДЦП. У 2018 році стала першою у світі темношкірою трансгендерною моделлю з фізичними вадами, яку колись представляло велике модельне агентство, і відтоді брала участь у низці фотосесій і рекламних кампаній високої моди. На Тижні моди сезону весна-літо — 2022 закрила показ Moschino.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений British Vogue (@britishvogue)


Еллі Голдштейн — американська модель із синдромом Дауна. У 2020-му стала першою моделлю з порушеннями розвитку, яка знялася у рекламі туші для вій Gucci для італійського Vogue. Згодом з’являлася на обкладинках Allure та мексиканського Elle.