Філіппінська тату-майстриня побила рекорд, з’явившись на обкладинці Vogue у 106 років

Почати
3 хв на читанння

Найстарша у світі тату-майстриня з Філіппін, 106-річна Апо Ванг-Од, з’явилася на обкладинці квітневого випуску філіппінського Vogue. Тим самим вона побила рекорд, ставши найстаршою моделлю на обкладинці глянцевого журналу.

Апо Ванг-Од, відома також як Марія Оггай, живе в гірському селі Бускалан у провінції Калінга. Робити тату (баток) її навчив батько. Тоді татуюванням могли займатися лише чоловіки. Проте батько бачив у своїй доньці потенціал. Ванг-Од робить тату, застосовуючи давню традиційну техніку, яка полягає у використанні лише бамбукової палички, колючки дерева помело, води та вугілля.

Ванг-Од вважається найстаршим майстром традиційних татуювань племені калінга — мамбабатока.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Vogue Philippines (@voguephilippines)


Останнім часом вона переважно робить татуювання туристам, зображуючи символи племені калінга, що символізують силу, хоробрість і красу.

Згідно з віруваннями, передавати свої знання та вміння можна лише кровним родичам. Оскільки Апо Ванг-Од не має дітей, майстерності тату вона вчить троюрідних племінницю Грейс Палікас та племінника Ельянг Віган.

«Я єдина, хто залишився в живих серед тих, хто все ще робить татуювання. Але я не боюся, що традиція закінчиться, тому що [я навчаю] наступних майстрів тату. Традиція триватиме, доки люди продовжуватимуть приходити робити татуювання. Поки я добре бачу, я продовжуватиму робити татуювання. Я припиню, коли мій зір стане розмитим», — розповіла філіппінка.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Vogue Philippines (@voguephilippines)

Головна редакторка Vogue Philippines Беа Вальдес розповіла, що редакція ухвалила одноголосне рішення щодо того, хто має бути на обкладинці.

«Ми відчували, що вона представляла наші ідеали того, що прекрасного є в нашій філіппінській культурі. Ми вважаємо, що концепція краси має розвиватися та включати різноманітні й інклюзивні обличчя та форми. Те, про що ми сподіваємося говорити, — це краса людства», — зазначила вона, цитує CNN.

  • Донині рекорд найстаршої моделі для обкладинок Vogue належав актрисі Джуді Денч, яка з’явилася на головній сторінці британського Vogue у 2020 році, коли їй було 85 років.
  • У липні 2022 року американський Vogue помістив на свою digital-обкладинку першу леді України Олену Зеленську. Світлина, яку робила в Києві відома у всьому світі фотографка Енні Лейбовіц, спричинила хвилю хейту. Зеленській почали дорікати за «не жіночну» позу. На підтримку першої леді в соціальних мережах запустили флешмоб, українки викладали свої фото під хештегом #sitlikeagirl #сидиякдівчинка.

Фото: Artu Nepomuceno: Vogue