У NASA оголосили імена астронавтів місії Artemis II, які вирушать на Місяць. Серед них є жінка та темношкірий чоловік

Почати
3 хв на читанння

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) і Канадське космічне агентство оголосили чотирьох астронавтів, які візьмуть участь у наступній місії Artemis і облетять Місяць.

Членів екіпажу майбутньої місії назвали під час зібрання в космічному центрі NASA імені Ліндона Джонсона в Г’юстоні 3 квітня.

До складу команди Artemis II увійшли троє американців — Віктор Гловер, Крістіна Геммок Кох і Рід Вайсман — та один канадець Джеремі Гансен.

43-річна Кох стане першою жінкою, яка візьме участь у місячній місії. Вона вже залишила слід в історії у жовтні 2019 року, коли разом зі своєю колегою-астронавтом Джесікою Мер здійснила перший спільний  вихід у відкритий космос, в якому були лише жінки. Також Кох є авторкою рекорду з найдовшого польоту жінки в космос — 328 днів.

46-річний Гловер стане першою темношкірою людиною, яка вирушить до Місяця. Він став астронавтом у 2013 році, був пілотом і другим командиром Crew-1 SpaceX Crew Dragon у 2020 році. Загалом провів у космосі приблизно 167 днів. Гловер був першим афроамериканським астронавтом, який приєднався до екіпажу тривалої експедиції на борту Міжнародної космічної станції.

47-річний Гансен був пілотом винищувача до того, як приєднався до CSA, і зараз він допомагає NASA з навчанням астронавтів і виконанням місій. Ця подорож буде для нього першою. Окрім цього, Гансен стане першим канадцем, який коли-небудь брав участь у місячній місії.

47-річний Вайсман — колишній військово-морський льотчик, який став астронавтом у червні 2009 року. Працював бортінженером на борту Міжнародної космічної станції. Ця подорож у космос стане для нього другою. Вайсман провів у космосі понад 165 днів, зокрема майже 13 годин під час двох подорожей за межі орбітального комплексу.

Фото: NASA