Космічний корабель NASA на Місяць вперше запустила жінка. Хто така Чарлі Блеквелл-Томпсон?

від | 22.11.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Космічне агентство США NASA минулого тижня успішно запустило місію Artemis 1 на Місяць. Очолила космічний запуск американська інженерка Чарлі Блеквелл-Томпсон.

Вона пропрацювала у космонавтиці понад 30 років і є директоркою програми NASA з дослідження наземних систем.

За даними агентства, Блеквелл-Томпсон закінчила Університет Клемсона в Південній Кароліні за спеціальністю комп’ютерна інженерія в 1988 році. Тоді ж вперше потрапила до кімнати запуску в Космічному центрі імені Кеннеді під час співбесіди з Boeing.

«Пам’ятаю, коли я увійшла до кімнати запуску перед тим, як мене найняли багато років тому, і один із хлопців сказав, що якщо ви погодитеся на цю роботу, ви сидітимете тут, за цією консоллю. Я була вражена тим, що навіть була у кімнаті запуску, і думка про те, що я буду в команді запуску, була неймовірною… Я хотіла бути частиною цієї команди. Я хотіла заробити собі місце у кімнаті, і згодом мені пощастило це зробити», — розповідає Блеквелл-Томпсон.

Спочатку вона працювала над місіями космічних шатлів NASA як інженер із програмного забезпечення польотів із корисним навантаженням для Boeing, була провідним інженером-електриком у кількох місіях з ремонту космічного телескопа «Хаббл». Співробітником NASA Блеквелл-Томпсон стала у 2004 році.

У січні 2016 року її призначили першою жінкою-керівником запуску NASA. Блеквелл-Томпсон має кілька патентів, пов’язаних із концепціями стандартизації інтерфейсу ракети-носія, методами та системами управління і контролю, а також велику кількість нагород, зокрема медаль NASA за визначні досягнення, медаль NASA за видатне лідерство і Національну премію Ротарі за космічні досягнення.

Наразі Блеквелл-Томпсон спостерігає за всіма плануваннями, навчаннями та процедурами зворотного відліку, включаючи розробку планів у разі, якщо зворотний відлік необхідно зупинити та перенести запуск.

«Для мене велика честь бути першою жінкою-керівником запуску у Космічному центрі Кеннеді. Так багато чудових жінок зробили свій внесок у космічний політ людини, і вони проклали шлях для всіх. Я почуваюся дуже щасливою. Я також знаю, що робота директором із запуску пов’язана з великою відповідальністю. Я відчуваю здорову повагу до того, наскільки важлива ця робота», — наголосила Блеквелл-Томпсон.

  • Місія «Артеміда-1» — це перший із трьох космічних польотів у рамках програми космічного агентства США, метою якої є повернення людей на Місяць до 2025 року. Велетенська ракета Space Launch Systems (SLS) має доправити космічний корабель Orion без екіпажу на орбіту Місяця, а за три тижні він повинен повернутися на Землю. Наступна місія, «Артеміда-2», доставить астронавтів на Місяць без посадки на її поверхню.
  • 21 листопада космічний корабель Orion наблизився до поверхні Місяця на відстань 128 кілометрів, що стало максимальним зближенням, після чого вийшов на далеку ретроградну орбіту навколо Місяця.

Фото: NASA/Cory Huston

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить