/

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Почати
/
1 хв на читання

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою.

Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так багато співанок, що на весіллях могла співати різні пісні три доби і жодного разу не повторитись. Саме це її вміння надихнуло Alina Pash на створення пісні CHUKUTYKHA.

CHUKUTYKHA була створена випадково на студії в Берліні. Аліна імпровізувала, граючи на дримбі та співаючи, а саундпродюсер записав це. Згодом випадковий запис став основою для синглу. В основу пісні лягла давня коломийка, яку виконувала Марія Кречунєк. Сингл є міксом фольку і електроніки.

«CHUKUTYKHA — це нове експериментальне звучання давньої співанки. Пісня є моїм особистим прочитанням того, якою творчість Чукутихи могла бути, якби гуцулка жила в сьогоденні і виступала на сучасних вечірках, рейвах», — розповіла Alina Pash.

Всесвітньо відомою Марія Кречунєк стала в 1931 році. Тоді військовий фотограф Микола Сеньковський переїхав до Верховини і документував життя гуцулів. Завдяки знімку з Марією «Стара гуцулка» фотограф отримав вищу нагороду (гран-прі) на Міжнародній європейській фотовиставці в Парижі. Це подарувало обом всесвітню славу.

Наразі пісня доступна на Spotify, SoundCloud, Apple Music, YouTube Music та Deezer.