Українська музикантка ТУЧА та проєкт «Різні.Рівні» до Міжнародного жіночого дня випустили підбірку пісень вітчизняних музиканток і продюсерок «Видимі та гучні».
До підбірки увійшли 40 пісень — це композиції як популярних співачок (Христина Соловій, ONUKA, Go_A), так і сучасного українського авангарду (sucilna_nevdacha.exe, badactress, Люсі).
«Враховуючи статистику світову та українську, не важко зробити висновок, що жіноча сцена досі в переважній меншості. Коли кажуть, що це маніпуляції і зараз здається, що всі рівні, то здебільшого це слова людей, які не мають досвіду дискримінації. А отже, чи можна їх вважати експертами у цьому питанні? Я хочу цим плейлістом показати, що у нас хоч і не велика, але є сцена, де жінки мають активну роль у музиці — від солісток у гурті до сонграйтерок або продюсерок. І в такий спосіб я хочу вмотивувати інших жінок йти до своїх цілей. Це не легко, це не швидко, але це можливо, а далі справа суспільства зрозуміти та підтримати, щоб надалі більше імен було на нашій сцені», — сказала ТУЧА.
Також у плейліст потрапили композиції виконавиць, які належать до ЛГБТ-спільноти або підтримують її.
«8 Березня — це не про квіти і цукерки, як нам це насаджував совєцький союз, а про рівність та права. На жаль, жінки в Україні досі зазнають інтерсекційної дискримінації — одночасно за статтю, гендером, сексуальністю, станом здоров’я. Жінкам з ЛГБТК+ спільноти набагато важче долати перешкоди у соціальному житті та просуватися кар’єрною драбиною. Ми у “Різні.Рівні” вважаємо, що про ці проблеми потрібно говорити, а музика — це дуже хороший інструмент для цього. Тому ми разом із виконавицею ТУЧЕЮ створили наснажливий плейліст із треками українських артисток, які попри дискримінацію змогли проявити себе та створити потужні пісні про свій досвід, труднощі, з якими вони стикаються та рівність», — зазначила координаторка проєкту «Різні.Рівні» Аліна Корінєва.
До створення підбірки пісень були також залучені українські ЛГБТ-організації, які відстоюють теми гендерної рівності: фонд «Гендер Зед», харківське жіноче об’єднання «Сфера», «Себто Медіа», громадські організації «ЛГБТ військові за рівні права», «Інсайт Луцьк», «Ти не Один», Trans*generation та благодійне об’єднання «Інша».
Послухати підбірку можна на Spotify та Youtube.
- Раніше Джамала стала першою українською амбасадоркою програми EQUAL від стримінгового сервісу Spotify, що сприяє рівності жінок у музичній індустрії. Також співачка взяла участь у створенні плейлістів, надавши рекомендації щодо найсильніших артисток української сцени.