До Міжнародного дня боротьби за права жінок онлайн-кінотеатр Takflix випустив анімаційну добірку короткометражних фільмів «Секрети дівчат» від українських аніматорок.
Мета «Секретів дівчат» — порушити проблеми розладів харчової поведінки, ментального здоров’я, прийняття себе й осмислити урбаністичні зміни, а також збільшити видимість і визнання українських аніматорок.
Добірка, що має англійські субтитри та доступна в усьому світі, складається з п’яти стрічок: урбаністична «петрівка_реквієм» розповідає про декомунізацію Києва, іронічна «Я та моя кремезна дупа» — про прийняття свого тіла, казкова «Глибока вода» ілюструє жіночу сексуальність, «Тигр блукає поруч» витягає з ментальної ями, а «Виходь, Masha» закликає відволіктися від онлайн-життя.
Вартість квитка — 195 гривень, 10% з кожного квитка Takflix передає «Повернись живим», 50% — творцям кіно.
«петрівка_реквієм» — київська анімація Катерини Возниці про декомунізацію столиці. Фільм показує короткий момент топографічної розгубленості на зламі звички.
«Я та моя кремезна дупа» — іронічна анімація Єлизавети Письмак. Це історія про жінку, яка сідає на жорстку дієту та починає бачити марення: до неї приходить Ангел Об’єднаних Стерв Стрункодупії. Режисерка порушує важливу тему розладів харчової поведінки.
«Тигр блукає поруч» — стилізована під японську анімацію стрічка Анастасії Фалілеєвої зроблена зі вторинних матеріалів. Серце Кацумі переповнене сумом і тривогою. Дівчина вирішує покінчити з цим раз і назавжди, аж тут на допомогу приходить Тигр.
«Виходь, Masha» — урбаністична анімація від Юлії Шалімової про Машу, якій онлайн-світ здається привабливішим, аніж реальний. Більшість її часу забирає смартфон. Чи зможе вона вийти з онлайну та відчути себе живою?
«Глибока вода» — казкова анімація Анни Дудко про приховану жіночу сексуальність. Самотня русалонька закохується в чоловіка і розуміє, що вже не може жити без нього. Сп’яніла від пристрасті, вона заявляється до нього у квартиру.
- 13 лютого 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують «позбутись спадщини колоніального минулого» і скасувати свята, що відзначають 8 березня, 1 травня та 9 травня, а натомість впровадити День української жінки (25 лютого), Шевченків день (9 березня) та День матері (друга неділя травня). Наразі проєкт закону перебуває на розгляді у профільному комітеті.
- Суспільство почало критикувати законопроєкт, зокрема через запровадження Дня української жінки (25 лютого) та скасування вихідного у Міжнародний жіночий день (8 березня).
- 28 лютого в застосунку «Дія» стартувало опитування щодо того, чи залишати 8 березня вихідним днем.
- Того ж дня у Верховній Раді зареєстрували новий проєкт закону щодо святкових днів в Україні. Народні депутати пропонують на законодавчому рівні визначити 8 березня як «Міжнародний день захисту прав жінок» та визначити святковим (вихідним) днем 8 травня — «День пам’яті та примирення», замість святкування 9 травня — «Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Дня перемоги)».
Фото: кадр із фільму «Виходь, Masha»