У Верховній Раді зареєстрували новий проєкт закону щодо святкових днів в Україні.
Ініціаторами законопроєкту стали Марина Бардіна, Сергій Швець, Юрій Камельчук, Євгенія Кравчук, Олексій Жмеренецький, Марина Нікітіна, Тетяна Циба, Тетяна Скрипка, Олена Криворучкіна («Слуга народу»), Інна Совсун та Ярослав Юрчишин («Голос»).
Народні депутати пропонують на законодавчому рівні у назві свята 8 березня акцентувати увагу на тому, що цей день відзначає рух за рівні права та можливості жінок, та визначити його як «Міжнародний день захисту прав жінок».
«В Україні 8 березня за застарілою радянською традицією певною частиною суспільства сприймається як “свято весни та краси”. На нашу думку, сприйняття 8 березня як “дня весни та краси” є стереотипним та нівелює громадську та політичну природу цього свята», — наголошується у пояснювальній записці.
Водночас депутати пропонують визначити святковим (вихідним) днем 8 травня — «День пам’яті та примирення», замість святкування 9 травня — «Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Дня перемоги)».
«Саме 8 травня у переважній більшості європейських країн відзначається як пам’ятний день та символ перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Традиційні заходи, котрі відбуваються 9 травня, будуть проходити у робочий день. Окрім того, за потреби особливості відзначення 9 травня у подальшому можуть бути визначені на рівні указу президента України», — зауважили ініціатори законопроєкту.
- Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують «позбутись спадщини колоніального минулого» і скасувати свята, що відзначають 8 березня, 1 травня та 9 травня, а натомість впровадити День української жінки (25 лютого), Шевченків день (9 березня) та День матері (друга неділя травня). Наразі проєкт закону перебуває на розгляді у профільному комітеті.
- Суспільство почало критикувати законопроєкт, зокрема через запровадження Дня української жінки (25 лютого) та скасування вихідного у Міжнародний жіночий день (8 березня).
- 28 лютого у застосунку «Дія» стартувало опитування щодо того, чи залишати 8 березня вихідним днем.
Фото: PxHere