У роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну у Ватикані за участю Папи Римського Франциска відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Свобода в вогні: боротьба України за свободу», який показує життя українців у 2022 році.
Під час заходу понтифік зустрівся з родинами полонених українських військових з «Азовсталі», які подарували йому власноруч зліплене з кераміки «Серце Маріуполя», що символізує «крихкість життя та біль українців, які на собі переживають справжній геноцид, втратили своє місто, своїх рідних, друзів, своє житло та засоби існування, які через війну стали біженцями», історію його створення та історію Маріуполя.
Iдея створити серце виникла пiсля жорстокого знищення окупантами Маріуполя та заводу «Азовсталь» i символiчно вiдобразило всi жахiття, якi довелось пережити украïнцям. На керамічному серцi зображенi й символи мирного мiста — Драмтеатр, Стара Вежа, тетрапод із якорем та роком заснування Марiуполя.
Співзасновниця громадської організації «Жінки зі сталі», мати захисника Маріуполя Наталя Кравцова передала Папі Римському лист від родин військових, а також свідчення тортур, катувань та нелюдського ставлення росіян до українських військовополонених, зокрема фото людей до і після полону, щоб понтифік бачив, що робить росія.
Розмовляючи з понтифіком, вона наголосила, що в російському полоні вже понад дев’ять місяців утримують 167 жінок — українських захисниць, медикинь, некомбатанток. Це і зовсім юні дівчата, і матері, які понад рік, від моменту оточення російськими військовими Маріуполя, не бачили своїх дітей. Але російська сторона не зважає на будь-які аргументи та відмовляється їх звільняти чи обмінювати.
Члени української делегації передали Папі Римському списки полонених та попросили долучитися до звільнення жінок та важкопоранених бійців, а також знайти третю країну для репатріації українських військовополонених.
Окрім цього, у Музеї війни в польському місті Любін влаштували виставку «Україна 365» до роковин початку повномасштабної війни, організатори якої вiдтворили атмосферу бункеру «Азовсталi». Спільнота «Жінки зі сталі» передала історичному музею кілька експонатів, зокрема речі звільнених із полону бійців Маріупольского гарнізону. Виставка буде відкрита для відвідувачів до листопада.
- Українська спортсменка, танцівниця і хореографиня Олена Шоптенко до роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну станцювала на атомній електростанції в Австрії, присвятивши свій танець українським жінкам та їхнім дітям.
- Українські студенти, які навчаються за кордоном, створили проєкт «Невидані дипломи» — виставку невиданих дипломів студентів, які загинули під час повномасштабної війни росії проти України, так і не ставши випускниками.
- Раніше DIVOCHE.MEDIA писало, як українцям допомагають впоратися з утратою близьких людей на війні та де знайти таку можливість, а також історії жінок, які розповіли, що допомагає їм пережити втрату рідних.