Сіетл став першим містом у США, де офіційно заборонили кастову дискримінацію людей

Почати
4 хв на читанння

Сіетл став першим містом у США, яке офіційно заборонило дискримінацію людей за кастами.

Відповідне рішення ухвалила міська рада, додавши кастову приналежність до закону про заборону дискримінації нарівні з інвалідністю, релігійною приналежністю та сексуальною орієнтацією, повідомляє Reuters.

«Боротьба проти кастової дискримінації глибоко пов’язана з боротьбою проти всіх форм гноблення. Кастова дискримінація має місце не лише в інших країнах. З нею стикаються південноазійські американці та інші трудові мігранти на своїх робочих місцях, зокрема в технологічному секторі, у Сіетлі та містах у всій країні», — сказала членкиня міської ради Сіетлу Кшама Савант.

За її словами, це історична подія для південноазійської діаспори регіону, зокрема для індійської та індуїстської громад, і тепер потрібно створити рух «для поширення цієї перемоги всією країною».

Новий закон має захищати людей від дискримінації під час влаштування на роботу, оренди житла та частково в допуску до громадських просторів.

Кастова дискримінація була заборонена в Індії понад 70 років тому, але упередженість зберігається, про що свідчать декілька досліджень, проведені в останні роки. Зокрема було виявлено, що представники нижчих каст були недостатньо представлені на високооплачуваних роботах .

Дебати щодо ієрархії кастової системи є суперечливими в Індії та за кордоном, адже питання переплітається з релігією. Політика індійського уряду щодо резервування місць для студентів із нижчої касти у найкращих індійських університетах допомогла багатьом отримати на Заході робочі місця в технологічних галузях за останні роки.

Активісти, які виступають проти кастової дискримінації, кажуть, що вона нічим не відрізняється від інших форм дискримінації, таких як расизм, і тому має бути заборонена. Закони США про дискримінацію забороняють дискримінацію за походженням, але прямо не забороняють кастовість.

За даними Washington Post, співробітники великих американських компаній, де працює багато людей індійського походження, неодноразово скаржилися на існування дискримінації, заснованої на кастових забобонах.

Зокрема, голова каліфорнійської організації Equality Labs, яка захищає права далітів (раніше їх називали парії або недоторкані — група людей, які посідають найнижчі щаблі в ієрархії індуїстів — прим.ред.), Тенможі Сундарараджан розповіла, що вони отримали понад 250 скарг від людей на дискримінацію через касту. За її словами, співробітники стикаються з «образами на робочому місці, знущаннями та утиском, сексуальними домаганнями, зниженням на посаді та навіть звільненням».

 

  • У 2016 році в ООН заявили, що різноманітні системи дискримінації, заснованої на класовому походження, існують в Африці, Тихоокеанському регіоні та на Близькому Сході. Від класової дискримінації страждають щонайменше 250 мільйонів людей у всьому світі.
  • У 2020 році проти компанії Cisco та двох її колишніх менеджерів було подано позов через дискримінацію інженера-даліта. За даними WP, розгляд цієї справи триває досі. Того ж року 30 інженерок індійського походження, які працювали в технологічних компаніях, включаючи Apple і Google, виступили з публічною заявою про кастову дискримінацію. За їхніми словами, робота з індійськими менеджерами — це «пекло на землі».
  • Жінки-даліти стикаються з потрійним тягарем бідності, гендерного приниження та кастової дискримінації. У 2020 році світ сколихнуло групове зґвалтування і вбивство дівчини-даліта чотирма представниками вищої касти у штаті Уттар-Прадеш в Індії. Поліція примусово кремувала її тіло, попри протести її родини. Проте вже наступного року у Делі була вбита 9-річна дівчинка-даліт. Її батьки звинуватили в нападі на дитину, груповому зґвалтуванні, вбивстві та насильницькій кремації індуїстського священника та трьох інших чоловіків у нападі на неї, груповому зґвалтуванні, вбивстві та насильницькій кремації.
Фото: Twitter Kshama Sawant