«Офіс Дій» оголосив набір на стипендіальну програму для підтримки активістів та ініціатив

Почати
4 хв на читанння

В Україні проведуть третю стипендіальну програму для підтримки українських активістів та ініціатив від «Офісу Дій». Подати заявку можна до 1 березня (до 20:00).

«Офіс Дій» — ініціатива, мета якої підтримати сталий розвиток громадських і волонтерських рухів та активістів в умовах нових викликів, спричинених повномасштабним вторгненням росії у лютому 2022 року.

Стипендію можуть отримати активісти, волонтери, правозахисники, журналісти, представники громадського сектору, які залишилися без роботи або без фінансування своєї попередньої діяльності внаслідок воєнних дій. Програма поширюється як на учасників, що перебувають у різних містах України, так і на тих, хто вимушено виїхали за кордон з міркувань безпеки.

Пріоритетні напрями проєктів:

  • Сприяння відбудові країни та підвищенню економічного й інтелектуального потенціалу громадян;
  • Інформаційна діяльність та боротьба з дезінформацією;
  • Документування воєнних злочинів рф;
  • Розвиток локальних громадських і/або волонтерських рухів та ініціатив;
  • Освітні проєкти;
  • Проєкти, спрямовані на відновлення психічної стійкості та соціальної активності громадян, зокрема серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Розмір стипендії — 500 доларів на місяць, загалом програма триватиме три місяці, протягом яких учасники отримають фінансову, психологічну та менторську підтримку (проєктний менеджмент, комунікації та фандрейзинг), залучатимуться до нетворкінгів та тренінгів тощо.

Учасники отримають по щонайменше дві індивідуальні зустрічі з ментор(к)ами (до 30 хвилин кожна), на якій вони зможуть прийти разом зі своєю командою.

Менторами програми є експерт(к)и з міжнародним досвідом, до яких можна звернутися за порадами щодо підсилення діяльності:

Віктор Артеменко — консультант міжнародних проєктів, активіст, нетворкер. Спеціалізується на стратегічному плануванні та розвитку людського капіталу. Допоможе з плануванням та стратегічним розвитком проєктів.

Світлана Колодій — програмна фахівчиня із залучення приватного сектору та стійкості в USAID/ENGAGE, екскоординаторка української краудфандингової платформи «Спільнокошт» та програм у ГО Global Office (GOxChange, «Вліпи за себе»), експертка з фандрейзингу та проведення краудфандингових кампаній. Допоможе підсилити напрям залучення ресурсів для реалізації проєктів.

Анна Пихтіна — комунікаційниця міжнародних громадських ініціатив та програм USAID (USAID Проєкт Енергетичної безпеки, USAID «Мріємо та діємо»,) та громадських організацій (Garage Gang, Action Office), яка має понад 7 років досвіду комунікацій для змін. Допоможе підсилити комунікаційний напрямок.

Під час відбору проєктів команда «Офісу Дій» буде зважати на:

  • Вмотивованість учасників/ниць підсилювати свої проєкти завдяки допомозі менторів та бажання ділитись корисним досвідом з іншими учасниками/цями програми;
  • Суспільну користь та актуальність теми проєкту в контексті криз, які з’явились через російське вторгнення 24 лютого 2022 року;
  • Спроможність досягати запланованої мети у своїх проєктах.

Стипендії, які можна отримати в рамках програми, індивідуальні. Якщо на стипендію подаватимуть декілька людей з одного проєкту, після проведених співбесід вона буде надана 1 людині.

Подати заявку можна за посиланням.

Також «Офіс Дій» запрошує охочих на волонтерські нетворкінги (наступний відбудеться 23 лютого), де можна поспілкуватись з командою ініціативи та випускниками попередніх наборів стипендіальної програми. За усіма анонсами можна стежити в соцмережах «Офісу Дій»: Instagram, Facebook, Telegram-канал.

Можливість отримання безплатної та конфіденційної психологічної допомоги онлайн надають партнери «Офісу Дій» — ініціатива «Небайдуже», команда з понад 100 досвідчених українських психологів i психотерапевтів, які знають, як підтримати дорослих i дітей в умовах війни.