Українські IT-спеціалісти отримують на 10-30% вищі зарплати за своїх колег-жінок. Найбільш відчутна різниця серед менеджерів.
Про це свідчать результати дослідження українського порталу з пошуку роботи серед IT-спеціалістів Djinni, який проаналізував майже 6 тисяч профілів кандидатів за останні пів року, де можна визначити стать за іменем. Лише чверть із найнятих спеціалістів (27%) — жінки (у пошуку жінок — 38%).
За даними порталу, серед найнятих розробників лише 5–15% жінок, і їхня кількість зменшується зі зростанням досвіду. Схожа ситуація з менеджерами (product, project): що вищий досвід, то менше жінок.
У своїх резюме жінки від початку вказують нижчу очікувану зарплату. Зокрема, чоловіки на посаду девелопера на рівні Junior просять 800 доларів, тоді як жінки — 700. Менеджери початкового рівня, фахівці роботи з даними, тестувальники чоловічої статі прагнуть отримати роботу, вказуючи зарплату на 200 доларів більше, аніж жінки (800 проти 1000, 800 проти 1000 та 600 проти 800 доларів відповідно).
Лише у галузі продажу та маркетингу жінки-початківці вказують зарплату на 100 доларів більшу, аніж чоловіки (600 та 700 доларів відповідно).
Найбільше жінок у категоріях HR i Recruitement — 87%. Маючи досвід роботи від двох до п’яти років, вони навіть заробляють більше чоловіків — 1500 проти 1100 доларів. Проте на решті middle-посад зарплата жінок менша подекуди на 500 доларів щомісяця.
Водночас у категорії senior зарплата чоловіків більша, аніж у жінок, практично за всіма напрямами. Виняток — лише фахівці роботи з даними, де працівники обох статей отримують однакову зарплату (3500 доларів).
Медіанна зарплата девелоперок на senior-позиціях (понад п’ять років досвіду роботи) — 4500 доларів, у чоловіків на цій посаді — 5000 доларів. У менеджменті (product, project) різниця у зарплатах ще більша: чоловік на позиції senior project manager заробляє в середньому 4000 доларів, а жінка — 3000. Чоловіки-рекрутери отримують на 200 доларів більше, аніж жінки (2200 та 2000 відповідно).
Водночас портал зазначає, що у вибірці немає девопс-фахівців, оскільки жінок на цих посадах «одиниці, а з 5+ роками досвіду взагалі немає».
- Раніше науковці з Кембриджського університету заявили, що кінофільми про індустрію штучного інтелекту, на кшталт «Залізної людини» чи Ex Machina, допомагають закріпити системну гендерну нерівність у галузі технологій, зображуючи дослідниками штучного інтелекту майже виключно чоловіків.
- Гендерний розрив серед головних редакторів наукових журналів також виявився більшим, ніж вважалося раніше. Про це свідчать дані першого дослідження за останні 50 років, в якому науковці проаналізували гендерні та публікаційні звички понад 80 тисяч редакторів 1100 журналів компанії Elsevier у 15 дисциплінах.
Фото: Marek Levak: Pexels