У Києві в Будинку природи проведуть безплатні релакс-заняття з йоги для жінок.
Ініціаторами серії занять, які відбудуться в межах групи психологічної підтримки жінок «Тримайся, сістер», є громадська організація «Жіночий ветеранський рух».
Відвідати заняття з йоги можуть не лише ветеранки, волонтерки чи внутрішньо переміщені жінки, а й будь-яка українка, яка потребують підтримки у цей важкий час.
Під час занять учасниці дізнаються про основні практики, що допомагають контролювати дихання, заспокоюватися, долати перенапруження та знімати стрес.
У Будинку природи (Рогнідинська, 3) сама атмосфера допомагає подолати психологічний дискомфорт та розслабитися. Акваріумна психотерапія є одним із різновидів анімалотерапії в психології. Під час споглядання життя в акваріумі стабілізується серцевий ритм, зменшується вираженість стресу. Рухи рибок заспокоюють людину, сприяють релаксу та покращують настрій.
Заняття відбудуться 9, 16 та 23 лютого (о 17:00), у програмі:
- Віньяса та хатха-йога — практики, під час яких навчатимуть контролювати дихання. Вони допоможуть розслабити всі м’язи тіла, збалансують його та стабілізують. Це допоможе зняти напругу і краще зануритися у відчуття тіла.
- Кундаліні-йога — інтенсивніші практики, які будуть поєднувати в собі вправи на дихання, медитативний стан і фізичні навантаження. Ці практики допоможуть упоратися зі стресом, надмірними думками і напругою.
- Практики на активацію нирок та наднирників, що допоможуть ендокринній системі правильно працювати.
Проводити заняття буде сертифікована спеціалістка з хатха, кундаліні та флоу-йоги, менторка з фізичного, ментального і духовного розвитку, яка має 3000 годин особистої практики і 500 годин роботи з учнями, Елізабет Дзен.
Щоб долучитися, потрібно зареєструватися за посиланням. На занятті потрібно мати зручний одяг та килимок для йоги.
Заняття організовує ГО «Жіночий ветеранський рух» у межах проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» за підтримки Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та фінансування уряду Швеції.
- Раніше в Україні запустили проєкт психологічної допомоги GIDNA — для жінок, які зіткнулися з сексуальним насильством російських військових або стали його свідками. Ініціатором проєкту є фонд Future for Ukraine.
- Громадська організація «Землячки» разом із психологинею Ганною Гавриш та командою кваліфікованих спеціалістів запустили лінію психологічної підтримки для українських захисниць. Індивідуальні консультації можна провести в онлайн-режимі з будь-якого окопу і позиції.
-
В Україні створили чат-бот «Календар здорових українців», у якому розповідатимуть про можливості безплатної діагностики та лікування, про перелік медичних послуг, які фінансуються з державного бюджету, та права пацієнтів загалом.
Фото: Cliff Booth: Pexels