Журнал соціального мальопису Inker опублікував новий випуск «Кохання на війні», присвятивши його чотирьом історіям стосунків людей на тлі бойових дій.
«Зібрані історії викличуть повний спектр емоцій, адже це не завжди розповідь зі щасливим кінцем, а іноді вони й взагалі не мають кінця. Пара, яка покинула домівку та пішла в окопи, аби воювати пліч-о-пліч. Подружжя, яке утворилося у сховищі Азовсталі… Військовий, що втратив коханого, але отримав новий шанс. Військовий, який пережив полон завдяки вірі у те, що його кохана вижила у Маріуполі», — йдеться в описі до коміксу.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
В одній з історій — «Зцілення коханням» — розповідається про кохання солдата контрактної служби Павла, який є представником ЛГБТ-спільноти. В армії він познайомився з Андрієм, проте на той момент у нього був інший хлопець. Це не завадило хлопцям потоваришувати. На другий день повномасштабного вторгнення Андрій загинув.
«Ця історія могла стати романом-бестселером, але трапилася на околицях Одещини під обстрілами. Павло зустрів війну в окопах, боронячи рідні землі. Під час захисту Батьківщини чоловік дізнається, що на війні під Харковом загинув його найкращий друг, якого Павло палко кохав. Згодом на нього чекає ще більше втрат: війна забирає близьких… Чоловік втрачає сенс жити та боротися далі. Але одного дня доля посилає йому новий шанс», — розповідають автори.
Інша історія — «Окоп для закоханих» — про подружню пару. Після початку повномасштабного вторгнення чоловік та жінка разом вирішили стати добровольцями.
«Вони разом ідуть до лав ЗСУ, аби захищати країну. Спочатку оборона Києва, Бучі, Ірпеня… далі — з фронтом на Схід. Тепер вона військовий медик із позивним “Ластівка”, а він стрілець із позивним “Бейкер”. І в окопах під шаленими обстрілами пара мріє не лише вижити і перемогти, а й обвінчатися», — вказується на Instagram-сторінці проєкту.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
У цій та в історії «Три дні щастя» зокрема, показано важливу роль жінок у захисті країни, які на рівних беруть участь у війні проти росії.
- Раніше колишня товарознавиця Юлія Матвієнко розповіла DIVOCHE.MEDIA про те, як жінки вибивали право служити на бойових посадах, як був влаштований військовий побут і чому деякі командири не хочуть брати жінок на службу. Наразі у ЗСУ служить 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч — є цивільними працівницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях бере участь близько п’яти тисяч жінок.
- 21 грудня у Києві вперше показали, як виглядає жіноча військова форма та амуніція, яку за міжнародними стандартами розробив та відшиває проєкт Arm Women Now.
- Очільник Служби безпеки України Василь Малюк розповів, що українки працюють у тилу ворога, змінивши зовнішність та анкетні дані, та похвалив їх за блискуче виконання завдань у тилу ворога, запевнивши, що «їм за життя потрібно пам’ятники ставити».
Фото: Inker