/

Кримській активістці й журналістці Ірині Данилович через погіршення стану здоров’я викликали швидку до суду

Почати
/
3 хв на читанння

У незаконно заарештованої за нібито зберігання вибухівки кримської громадянської журналістки та активістки Ірини Данилович різко погіршився стан здоров’я, під час судового засідання у так званому Феодосійському міському суді їй викликали швидку.

Про це повідомили представники ініціативи «Кримський процес» з місця події.

За словами очевидців, перед засіданням Ірина Данилович встигла розповісти, що протягом місяця у неї розвивається отит і жодної допомоги у СІЗО їй не надають.

«Ріж собі вени і нас не чіпай», — процитувала журналістка відповідь на її звернення до медичної частини слідчого ізолятора.

Під час судового засідання жінка скаржилася на постійний головний біль, а потім сказала, що не розуміє, де вона перебуває і що відбувається.

Представник «Кримського процесу» наголосив, що у Данилович були ознаки втрати координації рухів.

Згодом конвой викликав швидку допомогу, й активістку вивели із зали суду до конвойного приміщення, а суддя Наталія Кулинська відклала розгляд справи. Проте вже незабаром судове засідання відновили, хоча Данилович не стало краще і вона запевнила, що нічого не чує.

Тим часом представниця «державного звинувачення» Юлія Матвєєва під час виступів у дебатах заявила, що вина підсудної «була повністю доведена під час судового слідства» і попросила суд призначити покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з виплатою 60 тисяч рублів штрафу.

Зі свого боку адвокати Данилович заявили про численні протиріччя у показах свідків, неприпустимість низки доказів, наявних у матеріалах справи, відсутність істотних доказів, а також факт лжесвідчення понятого, який виявився співробітником кримської поліції.

  • Ірина Данилович працювала медсестрою та вела кілька блогерських колонок, присвячених правам медичних працівників і проблемам охорони здоров’я на анексованому півострові, також активно вела свою сторінку у соцмережах. Російські силовики затримали жінку 29 квітня дорогою з роботи у Коктебелі додому через «зв’язки з іноземною державою». В її будинку в селі Владиславівка, що під Феодосією, провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. Рідні та адвокат 12 днів не знали про долю та місцеперебування журналістки.
  • «КримSOS» повідомляла, що Данилович вісім днів утримували у будівлі ФСБ, де допитували на поліграфі та погрожували вивезти до лісу, якщо вона щось буде приховувати. Весь цей час її годували один раз на день. Згодом журналістці запропонували підписати порожні бланки в обмін на звільнення. Проте, коли вона це зробила, почула, що в її сумці нібито знайшли 200 грамів вибухівки, і жінку відвезли до суду для обрання запобіжного заходу.
  • 7 травня у так званому Київському районному суді Сімферополя журналістку взяли під варту на два місяці, понятим під час «суду» був співробітник окупаційної поліції, який надав хибні свідчення.
  • У попередніх листах Данилович писала, що 5 липня під час етапування до «суду» конвой ФСБ завдав їй тяжких ушкоджень, а співробітники ФСБ у присутності свідків відверто заявили, що підкинули їй вибухівку.

Фото: Кримський процес