«Треба про це говорити, щоб було важче їм». Кримська активістка і журналістка Ірина Данилович заявила про пресинг у СІЗО

від | 23.11.2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

Кримська громадянська журналістка та активістка Ірина Данилович, заарештована за нібито незаконне зберігання вибухівки, розповіла про посилення щодо неї тиску в СІЗО.

Лист Данилович, яку утримують у сімферопольському СІЗО, надійшов з анонімних джерел до громадської організації «КримSOS».

«Тепер мені закрили “дорогу” до чоловічого корпусу. Починається пресинг. Минулого разу мене “сховали” на ІТТ, бо була комісія велика — про це всі тут говорять. До яких ще методів вони вдадуться, щоб змусити мене мовчати, — не знаю. Треба про це говорити, щоб було важче їм. […] нашу камеру “заморозили” через моє звернення до прокуратури та постійні претензії з мого боку через хамство в мій бік», — написала вона, попросивши своїх батьків у зв’язку з цим звернутися до «Б-на», який «все зрозуміє та вживе заходів».

Також Данилович розповіла, що співробітники СІЗО незаконно забрали її особисті речі, зокрема зошит із віршами та нотатками.

«11.11 Мені принесли цей папірець за результатом мого звернення до прокуратури щодо вилучених ліків (текст я минулого разу подала). В обід — позаплановий обшук. Забрали лише мій зошит, де було! Запис, який я готувала до “останнього слова”: три вірші та кілька нотаток, які хотілося зберегти у пам’яті. Змусили писати пояснювальну. Мотивували тим, що за ПВР (Правилами внутрішнього розпорядку — прим. DIVOCHE.MEDIA) не можна зберігати записки, які не стосуються кримінальної справи», — уточнила Данилович.

Журналістка процитувала текст своєї пояснювальної, наголосивши, що в її особистих записах не має інформації, яка може бути використана з протиправною метою, чи інформації, що містить держтаємницю.

«Цитати з книжок та вірші записані мною з метою самоосвіти. Мої особисті переживання та нотатки, які стосуються кримінальної справи — з метою збереження психологічної рівноваги та пам’яті», — зауважила вона, пославшись на російське законодавство.

Окремо Данилович запевнила, що з нею «все добре» і що вона перебуває у «своєму звичному стані».

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, активістка у СІЗО може зазнавати порушень багатьох прав людини — на повагу до приватного життя, на свободу вираження поглядів, на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я.

  • Російські силовики затримали Ірину Данилович 29 квітня дорогою з роботи у Коктебелі додому через «зв’язки з іноземною державою». В її будинку в селі Владиславівка, що під Феодосією, провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. Рідні та адвокат 12 днів не знали про долю та місцеперебування журналістки.
  • «КримSOS» повідомляла, що Данилович вісім днів утримували у будівлі ФСБ, де допитували на поліграфі та погрожували вивезти до лісу, якщо вона щось буде приховувати. Весь цей час її годували один раз на день. Згодом журналістці запропонували підписати порожні бланки в обмін на звільнення. Проте, коли вона це зробила, почула, що в її сумці нібито знайшли 200 грамів вибухівки, і жінку відвезли до суду для обрання запобіжного заходу.
  • 7 травня у так званому Київському районному суді Сімферополя журналістку взяли під варту на два місяці, понятим під час «суду» був співробітник окупаційної поліції, який надав хибні свідчення.
  • У попередніх листах Данилович писала, що 5 липня під час етапування до «суду» конвой ФСБ завдав їй тяжких ушкоджень, а співробітники ФСБ у присутності свідків відверто заявили, що підкинули їй вибухівку.

 

Фото: Facebook Irina Danilovich

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Українська молодь (13–19 років) вірить у перемогу України, планує своє майбутнє після війни на Батьківщині та хоче бути корисною у післявоєнній відбудові країни. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного...

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Громадська організація «Ла Страда — Україна» створила відеоінструкції з самозахисту для дівчат — серія з 20 роликів, як убезпечити себе в громадських місцях. «Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі....