«Треба про це говорити, щоб було важче їм». Кримська активістка і журналістка Ірина Данілович заявила про пресинг у СІЗО

від | 23.11.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Кримська громадянська журналістка та активістка Ірина Данілович, заарештована за нібито незаконне зберігання вибухівки, розповіла про посилення щодо неї тиску в СІЗО.

Лист Данілович, яку утримують у сімферопольському СІЗО, надійшов з анонімних джерел до громадської організації «КримSOS».

«Тепер мені закрили “дорогу” до чоловічого корпусу. Починається пресинг. Минулого разу мене “сховали” на ІТТ, бо була комісія велика — про це всі тут говорять. До яких ще методів вони вдадуться, щоб змусити мене мовчати, — не знаю. Треба про це говорити, щоб було важче їм. […] нашу камеру “заморозили” через моє звернення до прокуратури та постійні претензії з мого боку через хамство в мій бік», — написала вона, попросивши своїх батьків у зв’язку з цим звернутися до «Б-на», який «все зрозуміє та вживе заходів».

Також Данілович розповіла, що співробітники СІЗО незаконно забрали її особисті речі, зокрема зошит із віршами та нотатками.

«11.11 Мені принесли цей папірець за результатом мого звернення до прокуратури щодо вилучених ліків (текст я минулого разу подала). В обід — позаплановий обшук. Забрали лише мій зошит, де було! Запис, який я готувала до “останнього слова”: три вірші та кілька нотаток, які хотілося зберегти у пам’яті. Змусили писати пояснювальну. Мотивували тим, що за ПВР (Правилами внутрішнього розпорядку — прим. DIVOCHE.MEDIA) не можна зберігати записки, які не стосуються кримінальної справи.

Журналістка процитувала текст своєї пояснювальної, наголосивши, що в її особистих записах не має інформації, яка може бути використана з протиправною метою, чи інформації, що містить держтаємницю.

«Цитати з книжок та вірші записані мною з метою самоосвіти. Мої особисті переживання та нотатки, які стосуються кримінальної справи — з метою збереження психологічної рівноваги та пам’яті», — зауважила вона, пославшись на російське законодавство.

Окремо Данілович запевнила, що з нею «все добре» і що вона перебуває у «своєму звичному стані».

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, активістка у СІЗО може зазнавати порушень багатьох прав людини — на повагу до приватного життя, на свободу вираження поглядів, на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я.

  • Російські силовики затримали Ірину Данілович 29 квітня дорогою з роботи у Коктебелі додому через «зв’язки з іноземною державою». В її будинку в селі Владиславівка, що під Феодосією, провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. Рідні та адвокат 12 днів не знали про долю та місцеперебування журналістки.
  • «КримSOS» повідомляла, що Данілович вісім днів утримували у будівлі ФСБ, де допитували на поліграфі та погрожували вивезти до лісу, якщо вона щось буде приховувати. Весь цей час її годували один раз на день. Згодом журналістці запропонували підписати порожні бланки в обмін на звільнення. Проте, коли вона це зробила, почула, що в її сумці нібито знайшли 200 грамів вибухівки, і жінку відвезли до суду для обрання запобіжного заходу.
  • 7 травня у так званому Київському районному суді Сімферополя журналістку взяли під варту на два місяці, понятим під час «суду» був співробітник окупаційної поліції, який надав хибні свідчення.
  • У попередніх листах Данілович писала, що 5 липня під час етапування до «суду» конвой ФСБ завдав їй тяжких ушкоджень, а співробітники ФСБ у присутності свідків відверто заявили, що підкинули їй вибухівку.

 

Фото: Facebook Irina Danilovich

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить