В Іспанії та Шотландії спростили процедуру зміни статі в документах

від | 23.12.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Парламенти Іспанії і Шотландії дозволили своїм громадянам змінювати стать в офіційних документах за спрощеною процедурою.

Як повідомляє New York Post, 22 грудня законопроєкт про права трансгендерів в Іспанії підтримали 188 депутатів, проти виступили 150, ще семеро утрималися.

Згідно з законопроєктом, громадяни віком від 16 років зможуть змінювати офіційно зареєстровану стать без будь-яких медичних довідок чи батьківського погодження. Неповнолітні віком 12–13 років можуть внести зміни з дозволу суду, а з 14 до 16 років зможуть зробити це з дозволу своїх батьків або законних опікунів.

Раніше від іспанців вимагали надавати меддовідку про гендерну дисфорію та проходження гормонального лікування протягом не менше двох років. У деяких випадках ті, хто хотіли змінити свою стать у документах, повинні були довести, що протягом двох років жили як люди тієї статі, з якою вони ідентифікували себе, або надати записи, які підтверджували б, що вони приймали гормони.

Нині ж потрібно буде подати до районного відділу реєстрації цивільного стану заяву про бажання змінити статеву належність. Через 3 місяці необхідно підтвердити свій намір, і ще за місяць можна буде отримати нові документи зі зміненими даними про стать та ім’я.

Проти закону, розробленого лівоцентристським коаліційним урядом, виступили консерватори. Також його критикують низка феміністських активісток. Зокрема, вони вважають, що закон стане інструментом для зловживань і може загрожувати правам жінок, дозволяючи чоловікам, які ідентифікують себе як жінки, брати участь у жіночих видах спорту або просити про переведення до жіночих в’язниць. До того ж критики стурбовані через те, що неповнолітні мають право самостійно визначати свою стать.

Тепер законопроєкт має розглянути Сенат, у разі ухвалення він набуде чинність.

Того ж дня, 22 грудня, у Шотландії ухвалили аналогічний законопроєкт про спрощення зміни статі. За даними BBC, його підтримали 86 депутатів, проти були 39.

Згідно з документом, у Шотландії також скасовується вимога щодо діагностики гендерної дисфорії. Громадяни зможуть змінити свою стать у документах з 16 років (було з 18 років). Також із двох років до трьох місяців скорочено термін, який людина повинна прожити у заявленій ідентичності (до оформлення документів). Після цього ще дається тримісячний період роздумів, коли заявники можуть передумати (шість місяців для 16- та 17-річних).

Проти законопроєкту виступила британська письменниця, авторка серії книжок про Гаррі Поттера, Джоан Роулінг, яка вважає, що спрощений процес може дати чоловікам доступ до безпечних місць, призначених для жінок, таких як притулки для жертв домашнього насильства чи жіночі в’язниці.

Законопроєкт став одним із найсуперечливіших законодавчих актів в історії шотландського парламенту, міністерка громадської безпеки Еш Ріган пішла у відставку у жовтні, заявивши, що не може підтримати ці пропозиції.

Наразі уряд Великої Британії має право заблокувати закон, якщо вирішить, що це може негативно вплинути на британське законодавство. У разі ж ухвалення законопроєкту Шотландія стане першою частиною Великої Британії, яка схвалила дозвіл вказувати свою стать у документах без необхідності медичного діагнозу гендерної дисморфії.

Фото: Alexander Grey: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...