Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про медіа», яким також заборонила публічно дискримінувати ЛГБТ-спільноту.
За законопроєкт проголосували 299 депутатів.
Згідно з текстом документа, під заборону потрапили «висловлювання, що підбурюють до дискримінації чи утисків на основі етнічного та соціального походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, інвалідності або за іншою ознакою».
Координатор з політики та законодавства Національного ЛГБТІ-консорціуму #LGBTI_PRO Святослав Шеремет на своїй сторінці у Facebook пояснив, що йдеться про заборону поширювати в медіа та на платформах спільного доступу до відео «висловлювання, які підбурюють до дискримінації чи утисків щодо окремих осіб та їх груп на основі сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, стану здоров’я або за іншою ознакою».
Він наголосив, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення матиме право карати масмедіа (зокрема лінійні аудіовізуальні, друковані та онлайн-медіа) за порушення згідно з законодавством.
«Поширення висловлювань, що підбурюють до дискримінації чи утисків на основі СОГІ (сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність — прим. ред.), віднесено до значних порушень», — додав Шеремет.
До того ж статут Національної суспільної телерадіокомпанії України віднині повинен містити вимоги до поширення інформації про різні групи населення, зокрема ЛГБТІ.
За словами Шеремета, ухвалений Радою законопроєкт також передбачає заборону поширювати у будь-який спосіб матеріали, які містять ознаки або підбурюють до дискримінації чи утисків окремих осіб та груп осіб за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, в агітації всеукраїнських референдумів.
«Трактуємо це так, що віднині навіть теоретичне голосування більшості за обмеження прав меншості у формі референдуму стає неможливим», — пояснив він.
Наразі законопроєкт має підписати президент.
- Минулого року в Україні скасували заборону для ЛГБТ-людей бути донорами крові.
- За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у 2022 році, українці стали краще ставитися до ЛГБТ-спільноти.
Фото: Marta Branco: Pexels