Українці стали краще ставитися до ЛГБТ-спільноти

від | 02.06.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Українці продемонстрували загальносвітову тенденцію до все більшого прийняття своїх ЛГБТ співгромадян. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у 2022 році. Правозахисний ЛГБТ-центр «Наш світ» порівняв результати з підсумками опитування 2016 року. За шість років, що минули, кількість дружніх до ЛГБТ відповідей виросла у два-п’ять разів.

Як ви в цілому ставитесь до ЛГБТ (гомо/бісексуальних і трансґендерних) людей?

В українському суспільстві за шість останніх років у півтора рази скоротилася кількість тих, хто взагалі негативно ставиться до ЛГБТ (з 60,4% до 38,2%), вчетверо зросла кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ позитивно (з 3,3% до 12,8%), і у півтора рази — тих, хто ставиться байдуже (з 30,7% до 44,8%).

Найбільш толерантно до ЛГБТ ставляться молоді люди віком 18-29 років: 24% позитивно, 58,8% байдуже, і лише 16,9% негативно. Суттєвої різниці по регіонах України в цьому питанні виявлено не було. Серед представників різних професій/занять, найбільш толерантними до є студенти та учні, що зрозуміло, а також військові та поліцейські. Найбільш нетерпимими є пенсіонери.

На вашу думку, чи повинні ЛГБТ жителі України мати такі самі права, що й інші громадяни нашої країни?

У порівнянні з 2016-м роком вдвічі зросла частка тих українців, які підтримують повне рівноправ’я (з 33,4% до 63,7%).Однак за одностатеві шлюби висловилися тільки 23,6% (у 2016-му було 4,8%).

Чи підтримуєте ви запровадження реєстрованого партнерства для одностатевих пар, подібного до звичайного шлюбу, але без права на спільне всиновлення дітей?

Останнє запитання в опитування 2022 року було новим: «Як ви ставитесь до участі ЛГБТ людей у захисті України від російської агресії?». 67,5 % відповіли позитивно.

Фото 42 North

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить