Корпорація Apple вирішила скасувати заборону на оприлюднення співробітниками інформації про умови роботи, зокрема про домагання та дискримінацію на робочому місці.
Про це повідомила інвестиційна компанія Nia Impact Capital, яка відстоює принцип гендерної рівності.
We are thrilled with the outcome of our shareholder resolution at @Apple!
Big win for employees and for shareholders! https://t.co/O3Aa6zzAXO— Nia Impact Capital (@NiaInvest) December 9, 2022
В опублікованому звіті Apple під назвою «Наша прихильність до відкритого робочого місця для спільної роботи», компанія запевнила, що прагне «безпечного, інклюзивного та шанобливого робочого середовища» і що «співробітники мають право вільно говорити про свої умови роботи, зокрема про домагання та дискримінацію».
Відповідне рішення Apple ухвалила після того, як незалежний юрист виявив у документах компанії положення, які можна «витлумачити як такі, що обмежують можливість людини говорити про таку поведінку (домагання та дискримінацію — прим.ред.)» в «обмежених випадках».
Оновлена політика Apple поширюватиметься як на американських, так і на іноземних працівників, як для штатних, так і для контрактних працівників.
- У вересні 2021 року група працівників компанії розпочала кампанію #AppleToo, закликавши ділитися розповідями про залякування та зловживання в Apple.
- Того ж місяця Apple звільнила жінку, яка публічно розповіла про домагання та знущання на робочому місці. Її звинуватили у витоку конфіденційної інформації.
- У серпні цього року видання Financial Times опублікувало історії 15 співробітниць компанії Apple, які поскаржилися на домагання з боку колег, але компанія проігнорувала скарги, а провину перекладали на постраждалих. Шістьох жінок після скарги звільнили або скоротили, ще трьом компанія пропонувала грошові виплати за відмову від претензій. Після цього компанія пообіцяла, що змінить політику компанії, щоб співробітники могли розповідати про свої проблеми та не боятися переслідування чи погроз.