На Apple подали до суду через трекер AirTag, який «допомагає» сталкерам стежити за людьми

Почати
2 хв на читанння

У США дві жінки подали на компанію Apple до федерального суду Сан-Франциско, звинувативши її в тому, що пристрої AirTag допомагають сталкерам легко вистежувати та тероризувати своїх жертв.

Так, колишній бойфренд однієї з цих жінок вставив AirTag у колесо її автомобіля і зміг дізнатися, куди вона переїхала, щоб уникнути його переслідувань. Інша жінка розповіла, що її чоловік відстежував її переміщення, поклавши AirTag в рюкзак її дитини, посилаючись на позов, повідомляє Bloomberg.

Також у позові вказано, що вже є випадки вбивства, вчинених за допомогою AirTag. В одному випадку колишній хлопець використав пристрій, щоб відстежити та застрелити жінку в Акроні, штат Огайо; в іншому випадку жінка в Індіанаполісі сховала AirTag у машині свого колишнього хлопця, простежила за ним до бару і наїхала на його.

AirTags — невеличкі трекери (приблизно три сантиметри в діаметрі), створені як «суперлегкий спосіб знаходити свої речі». Вони під’єднуються до iPhone або iPad через Bluetooth та інформують про своє місце перебування. Як виявилося, AirTags також можна використовувати для відстеження людей без згоди.

Apple рекламувала AirTag як «захист від сталкерів», коли випустила пристрій у квітні 2021 року. Після скарг на порушення конфіденційності компанія оновила заходи безпеки на початку 2022 року, дозволивши пристроям Apple інформувати своїх власників про те, що незареєстрований на них AirTag «рухається з ними». Також Apple випустила застосунок для користувачів Android, який дозволяє їм бачити AirTag навколо себе.

«Хоча Apple вбудувала засоби захисту в продукт AirTag, вони вкрай недостатні й майже нічого не роблять, щоб миттєво попередити людей, якщо їх відстежують», — йдеться в позові.

Жінки звинувачують компанію в недбалому випуску небезпечного пристрою і просять суд присудити грошову компенсацію. Bloomberg не називає суму, про яку йдеться. Також позивачки заявили, що будуть представляти інших, «кого переслідували і хто наражається на ризик переслідування через цей небезпечний продукт».

В Apple поки не коментують цю ситуацію.

Фото: Apple