Правозахисники подали скаргу на Facebook через дискримінацію жінок в оголошеннях про вакансії

Почати
3 хв на читанння

У США правозахисна група, яка представляє жінок-водіїв вантажівок, Real Women in Trucking поскаржилася на Facebook до Комісії з рівних можливостей працевлаштування через дискримінацію в показі вакансій.

Як повідомляє The Washington Post, правозахисники стверджують, що алгоритм, який лежить в основі рекламної системи соціальної мережі, з набагато більшою ймовірністю показуватиме чоловікам оголошення, що просувають вакансії у певних робітничих професіях, таких як вантажоперевезення, пожежогасіння, виробництво та будівництво.

Водночас жінкам Facebook з більшою вірогідністю показуватиме оголошення з низькооплачуваними вакансіями, які здавна вважалися «жіночою роботою», зокрема ведення домашнього господарства, догляд за будинком та догляд за дітьми.

Facebook упереджено показує оголошення, навіть незважаючи на те, що роботодавці просили показувати їх людям різного віку та статі, йдеться у скарзі.

«Цілком ясно, що алгоритм робить саме те, для чого його планував Facebook: він покладається на стать і вік, щоб вирішити, хто має отримувати оголошення. Проблема алгоритмічної дискримінації набагато гірша, ніж будь-хто колись думав, або вивчав, або виявив під час досліджень», — заявив один із юристів, які представляють групу, Пітер Ромер-Фрідман.

Як приклад правозахисники наводять ситуацію, коли роботодавець, який хоче найняти водіїв вантажівок у Північній Кароліні, визначив відповідну аудиторію для оголошення про вакансії для всіх статей. Але Facebook, згідно з даними з власної онлайн-бібліотеки оголошень, показував оголошення у 94% випадків чоловікам, і лише 11% були віком 55 років та старші.

Законодавство США забороняє оголошення вакансій або житла, в яких вказуються вимоги, що стосуються статі або віку, і федеральні агентства встановили, що використання цих критеріїв для налаштовування онлайн-реклами порушує такі заборони.

«У той час, як захист прав та регулювання органів року підтримують Facebook про те, що алгоритмічна упередженість може стати серйозною проблемою на його платформі та порушити ряд простих про широкі права, Facebook не піддається алгоритмічній боротьбі з дискримінацією, яка відбувається в більшості випадків. коли Facebook містить оголошення про вакансії по всій країні», — цитує скаргу Bloomberg.

Водночас Пітер Ромер-Фрідман визнає, що проблема з алгоритмами є не лише на Facebook, але, «ймовірно, і на багатьох інших платформах».

  • Раніше Ромер-Фрідман також брав участь у справі проти Facebook про дискримінацію у рекламі житла за такими ознаками, як раса, інвалідність та стать. У 2019 році сторони уклали мирову угоду, соціальна мережа погодилася внести радикальні зміни у свою рекламу, зокрема Facebook заявив, що більше не дозволить рекламодавцям розміщувати оголошення про вакансії або житло з зазначенням віку чи статі.

Фото: Thomas Ulrich: Pixabay