/

В Україні розробили бронежилети та шоломи для жінок у ЗСУ

Почати
/
4 хв на читанння

В українських бойових підрозділах вже проводять випробування спеціальних моделей бронежилетів та шоломів, які розробили для жінок.

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час Шостого українського жіночого конгресу, присвяченого темі «Цінності під час війни», що зібрав 28 листопада на одному майданчику понад 50 спікерів і спікерок, які беруть участь у чотирьох дискусійних панелях та чотирьох спеціальних подіях.

«За моїм дорученням завершує роботу робоча група, яка складається з працівників Міноборони, відповідальних за стандарти, що відпрацьовують моделі бронежилетів для жінок, шоломи. Є українські виробники, які готові це робити… Вже розроблені відповідні моделі, які проходять випробування у бойових підрозділах. Щойно буде звіт, що “так, воно працює, і нам зручно і легко”, ми наказом затверджуємо цей стандарт, і з цього моменту замовлятимемо вже офіційно ці системи захисту», — розповів він.

За словами Резнікова, аналогічна історія з формою для жінок: «Тобто, ми хочемо, щоб не було ситуації, як із парадом і зі взуттям (DIVOCHE.MEDIA писало про це детально у Віснику сексизму vol. 56)… Це рішення має бути ухвалене на засадах, які ви скажете (жінки — прим. DIVOCHE.MEDIA). Нам це зручно, плюс стандарт і можливість індустрії виробляти», — додав міністр, запевнивши, що ці питання у пріоритеті.

Окремо глава Міноборони повідомив, що нині на облік добровільно стали 1000 українок, проходять службу у ЗСУ 59 тисяч 786 жінок (з них 41 тисяча — військовослужбовиці, решта — цивільні працівниці, зокрема медикині), а ще у липні в ЗСУ було 38 тисяч 629 військовослужбовиць.

«Традиційними жіночими сферами у війську були медицина, зв’язок, діловодство, фінанси, адміністрування. Але ще перед великою навалою в навчальних центрах уже всюди працювали дівчата-інструктори. Сьогодні війна — це логістика, БПЛА, засоби зв’язку, тактична розвідка тощо. І в цій сфері українські жінки і дівчата можуть бути дуже добре реалізовані. Сучасна війна переходить з конвенційної у війну технологій. І фізичні відмінності нівелюються технічними рішеннями. Вже сьогодні оператор БПЛА може сидіти в Києві і в Бахмуті забезпечити виконання бойового завдання від розвідки з координації артилерії і нанесення уражень», — сказав він.

Резніков також повідомив, що в бойових діях наразі беруть участь приблизно п’ять тисяч жінок.

«Безпосередньо в бойових діях беруть участь близько п’яти тисяч жінок. Загинула 101 жінка-військовослужбовець. Зниклими безвісті обліковуємо 50, поранених понад 100. Понад 350 жінок вже відзначені державними нагородами, мають звання Героїв України, дві з них, на жаль, посмертно», — розказав міністр.

 

  • Наразі в Україні наказом Міністерства оборони затверджено лише чоловічий стандарт військової форми. Для жінок передбачено лише парадний та повсякденний варіанти. Краудфандингова платформа bekind.ua спільно з міжнародним ком’юніті Wtech оголосила про проведення благодійних забігів, щоб зібрати два мільйони гривень на 300 комплектів зимової форми для жінок у ЗСУ. На перших естафетах, які відбулися в серпні-жовтні, організаторам вдалося зібрати понад 800 тисяч гривень. Завдяки цьому перші 136 комплектів утепленої форми жіночої форми, відшитої ГО «Землячки», вже відправили українським військовослужбовицям.
  • Також «Землячки» допомагають воячкам із засобами гігієни. Волонтерки вже мають готовий список, що потрібно вкласти у бокси для військовослужбовиць. Це білизна, ліки, антисептики, прокладки, тампони та засоби для душу, також додають приємну дрібничку, щоб підтримати жінок.
  • На початку листопада на сайті президента України з’явилася петиція з вимогою забезпечити жінок у ЗСУ необхідними засобами гігієни та створити орган, який займатиметься гендерними питаннями у силових структурах. Нині збір підписів ще триває.