У Катарі охоронці стадіону «Ахмед бін Алі» відібрали в іранських уболівальників прапор із написом «Жінка. Свобода. Життя».
Як повідомляє Reuters, інцидент стався перед матчем другого туру групового етапу Чемпіонату світу з футболу 2022 року між збірними Ірану та Уельсу.
Охоронці не пояснили вболівальникам причин і грубо відібрали прапор із написом «Жінка. Свобода. Життя» на тлі державного триколору Ірану, який є символом протестного руху, що посилився у країні через смерть 22-річної Махси Аміні після арешту поліцією.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
У соцмережах очевидці також повідомляють, що охорона стадіону не пускала всередину людей у футболках із написом «Жінка. Свобода. Життя», а тих, хто мав із собою прапори, затримували.
- В Ірані від середини вересня тривають масові антиурядові протести. Причиною стала смерть 22-річної Махси Аміні, яку госпіталізували в стані коми після затримання поліцією моралі через «неправильне носіння хіджаба» — з-під нього нібито виглядало волосся. Влада спробувала придушити мітинги силою, проте це лише розлютило протестувальників. Люди підпалюють машини та влаштовують сутички з силовиками, до того ж жінки демонстративно спалюють хіджаби.
- За даними правозахисної організації Iran Human Rights, силовики в Ірані вже вбили щонайменше 416 осіб, зокрема 51 дитину, намагаючись розігнати протестувальників. На протестах в Ірані затримали рекордну кількість журналісток, щонайменше двом загрожує смертна кара.
- Згодом журналісти CNN провели розслідування та з’ясували, що силовики в Ірані ґвалтують затриманих жінок для придушення протестів. Жорстокого насильства зазнають також і чоловіки, які беруть участь у мітингах.
- Чемпіонат світу з футболу 2022 року у Катарі розпочався зі скандалу. ФІФА не дозволила капітанам збірних носити нарукавні пов’язки з гаслом One Love проти дискримінації представників ЛГБТ. У разі якщо футболісти не дослухаються, вони отримають жовті картки ще до виходу на поле, а національні федерації оштрафують.
Фото: Twitter WanderinngSoull