Скандал на ЧС-2022 у Катарі: ФІФА завадила футболістам одягнути пов’язки на підтримку ЛГБТ-спільноти

від | 21.11.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Чемпіонат світу з футболу 2022 року (ЧС-2022) у Катарі розпочався зі скандалу. Міжнародна федерація футболу (ФІФА) вирішила, що капітани збірних на різних стадіях турніру носитимуть нарукавні пов’язки з обраними нею слоганами на підтримку постраждалих від різних виявів дискримінації. Наприклад, «Футбол об’єднує світ», «Поділися їжею» тощо, проте згадки про ЛГБТ-спільноту немає — ймовірно, це пов’язано з тим, що в Катарі за одностатеві стосунки передбачена кримінальна відповідальність.

Натомість капітани щонайменше дев’яти збірних — Англії, Вельсу, Нідерландів, Бельгії, Данії, Німеччини, Португалії, Швеції та Швейцарії — вирішили вдягати на матчі турніру пов’язку з гаслом One Love проти дискримінації представників ЛГБТ у Катарі.

У відповідь ФІФА пригрозила, що штрафуватиме національні федерації, а капітанам команд ще до старту матчу показуватимуть жовту картку.

Це рішення різко розкритикувала Асоціація футбольних уболівальників, заявивши, що відчуває «зневагу до організації, яка продемонструвала свої справжні цінності, показавши жовту картку гравцям та червону картку — толерантності».

«Ніколи більше господар чемпіонату світу не має бути обраний винятково на основі грошей та інфраструктури. Жодна країна, в якій не дотримуються прав ЛГБТ+, прав жінок, прав працівників або будь-яких інших універсальних прав людини, не повинна проводити чемпіонат світу з футболу», — наголосили в Асоціації.

Після цього на сайті Королівського футбольного союзу Нідерландів (KNVB) з’явилося спільне звернення семи збірних, в якому вони оголосили про своє рішення відмовитися від пов’язок на підтримку ЛГБТ-спільноти на матчах ЧС-2022.

«Ми виступаємо за ідею кампанії One Love та продовжимо її поширювати, але наш головний пріоритет на Чемпіонаті світу — перемагати в іграх. Ви ж не хочете, щоб капітан почав матч із жовтої картки. Ось чому з важким серцем ми були змушені відмовитися від нашого плану», — заявили представники збірних Нідерландів, Англії, Вельсу, Бельгії, Данії, Німеччини та Швейцарії.

У KNVB запевнили, що були готові заплатити штраф, проте не готові нести покарання на полі, оскільки це «суперечить духу нашого спорту, який об’єднує мільйони людей».

Зрештою на матч Англії проти Ірану з райдужною пов’язкою вийшла ведуча BBC Алекс Скотт, яка висвітлювала поєдинок.

Президент ФІФА Джанні Інфантіно заявив, що підтримує спільноту ЛГБТ на турнірі у Катарі. «Я обговорював цю тему з керівництвом країни. Вони підтвердили, і я можу підтвердити, що тут раді вітати всіх. Якщо хтось каже протилежне, тоді це не позиція країни і, звісно, не позиція ФІФА», — сказав він.

Водночас Міжнародна федерація футболу достроково запустила антидискримінаційну кампанію на чемпіонаті, дозволивши капітанам збірних вдягати чорні пов’язки з написом No Discrimination. Спочатку планувалося, що кампанія розпочнеться з чвертьфіналів, але після скандалу з пов’язками вона триватиме протягом усього турніру.

Фото: Twitter Harry Kane

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Українська молодь (13–19 років) вірить у перемогу України, планує своє майбутнє після війни на Батьківщині та хоче бути корисною у післявоєнній відбудові країни. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного...

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Громадська організація «Ла Страда — Україна» створила відеоінструкції з самозахисту для дівчат — серія з 20 роликів, як убезпечити себе в громадських місцях. «Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі....